pełna wersja

Były więzień zemścił się na strażniku

2018-04-27 15:30
Były więzień zemścił się na strażniku
Źródło: KMP Gdańsk

Praca strażnika więziennego nie jest łatwa – wiąże się z codziennym stresem i narażeniem na atak w miejscu pracy. Funkcjonariusze służby więziennej muszą się też liczyć z możliwością odwetu ze strony byłych osadzonych niemal każdego dnia. Przekonał się o tym jeden ze strażników, który spotkał byłego więźnia, gdy wracał do domu.

Do zdarzenia doszło na jednym z gdańskich osiedli. Funkcjonariusz służby więziennej wracał do domu i wtedy został zaczepiony przez 30-letniego mężczyznę, który, jak się później okazało, był dobrze znany gdańskiej policji. Wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności m.in. za rozboje. I właśnie w zakładzie karnym najprawdopodobniej poznał swoją przyszłą ofiarę – strażnika.

Sprawca rozpoznał funkcjonariusza i zaczął go znieważać, szarpać i uderzać. Pokrzywdzony bronił się, niemniej jednak na skutek pobicia trafił do szpitala, a sprawca uciekł – relacjonują policjanci z komendy miejskiej w Gdańsku.

Zgłoszenie do policjantów wpłynęło w poniedziałek (23 kwietnia). Gdy pokrzywdzony poczuł się lepiej, zaalarmował kryminalnych, a ci rozpoczęli czynności w celu ustalenia tożsamości sprawcy. Przesłuchano ofiarę i świadków zdarzenia. Dzięki zdobytym informacjom, podejrzanego udało się zatrzymać w czwartek (26 kwietnia) w jednej z siłowni na terenie Gdańska. Trzydziestolatek był zaskoczony tym faktem i nie stawiał oporu.

Najprawdopodobniej dzisiaj (27 kwietnia) sąd na wniosek prokuratury zadecyduje o aresztowaniu podejrzanego. Za przestępstwo uszkodzenia ciała grozi do 5 lat więzienia, a za znieważenie funkcjonariusza publicznego – do roku pozbawienia wolności.

mike/KMP Gdańsk

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (7)

kraina szadółek 2018.04.29 16:14
Oceń:

w gdańsku bez zmiany... Patola pany :D

zzzzzzzzzzzz 2018.04.28 22:52
Oceń:

""""znieważenie funkcjonariusza publicznego""""....przecież on nie był na służbie

enka2000 2018.04.29 01:00
Oceń:

Czyli jesli funkcjonariusz publiczny nie jest na sluzbie, to mozna go zbluzgac i dotkliwie pobic? Coz to za pokretna logika?

Hmm 2018.04.28 22:39
Oceń:

Wstet a sromota d*** a nie klawisz

CCC 2018.04.28 09:01
Oceń:

Każda bójka powinna być traktowana tak jak usiłowanie zabójstwa i z takiego paragrafu powinno się karać tych co mają ciągotki do bijatyki.

majowka tuz tuz a tu straz bija 2018.04.28 08:26
Oceń:

....,, Gdy pokrzywdzony poczuł się lepiej...." ładnie mu wmucił ten Sebix Gdański...Straznik vel klawisz musi chyba udać się na korepetycje z obrony własnej, bo jak tak dalej pójdzie, to ,,ochrona po służbie" będzie obiektem kpin i napadów.

OBSREWATOR 2018.04.27 17:58
Oceń:

co to za strażnik co daje się oklepać, ... sam jesteś popierdułka ...

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×