pełna wersja

Chciał skoczyć z X piętra, uratowali go policjanci

2018-05-04 14:52
Chciał skoczyć z X piętra, uratowali go policjanci
Zdjęcie ilustracyjne/archiwum TTM

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów, udało się zapobiec próbie samobójczej, którą podjął 58-letni mężczyzna. Funkcjonariuszom udało się wciągnąć desperata wprost z zewnętrznego parapetu. Obecnie niedoszły samobójca przebywa pod opieką lekarzy.

Do zdarzenia doszło w czwartek (3 maja) w Sopocie. Około godziny 17:00 policjanci z komendy miejskie otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że 58-latek zamierza wyskoczyć z okna na X piętrze. Zgłaszającą była kobieta, która mieszkała razem z niedoszłym samobójcą.

Będąc przed blokiem, policjanci zauważyli mężczyznę siedzącego w oknie na X piętrze budynku. Funkcjonariusz bez chwili wahania wbiegł do budynku. Drzwi do mieszkania otworzyła mu zapłakana kobieta, która oświadczyła, że jej współlokator w przeszłości próbował już targnąć się na swoje życie – relacjonuje asp. Lucyna Rekowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

Jeden z funkcjonariuszy wbiegł do pokoju, z którego dobiegała głośna muzyka. Gdy zobaczył siedzącego na zewnętrznym parapecie 58-latka, natychmiast ruszył w jego stronę, chwycił go, uniemożliwił mu skok i wciągnął do środka. Można przypuszczać, że mężczyzna nie żartował, bo w momencie interwencji już zaczął się zsuwać z parapetu. Na miejsce zostali też wezwani strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego.

Jak relacjonują funkcjonariusze, mężczyzna prawdopodobnie był nietrzeźwy. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu, w pokoju panował bałagan, a na ziemi leżały puste butelki. Obecny na miejscu lekarz przebadał 58-latka. Następnie desperat został przewieziony do szpitala.

mike/KMP Sopot

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (2)

FALKO NINE SIX MC 2018.05.04 15:26
Oceń:

i tak to jest w tej polsce pod zadami pis nic nie mozna zrobic na nic nie pozwalajom

mosadi 2018.05.07 08:59
Oceń:

Na pewno "pozwalajom" na zakup i uważną lekturę słownika języka polskiego, a sam chętnie zakazałbym prawa głosu idiotom nieumiejącym wysłowić się w języku ojczystym

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×