20.03.2017 10:48 0 Piotr Klecha GOSRIT Luzino

Lider z Luzina powiększa przewagę

W sobotę 18 marca rozgrywki V ligowego Wikędu Luzino zainaugurowali zawodnicy, którzy w pierwszej wiosennej kolejce zainkasowali komplet punktów wygrywając na własnym stadionie ze Sztormem Mosty 3:1.

Gole dla podopiecznych trenera Grzegorza Lisewskiego zdobyli: Krystian Opłatkowski (2’), Maksymilian Kenner (26’, 60’) jedynego gola dla gości zdobył w 70 minucie, pięknym strzałem w samo okienko, Mirosław Meller.

Warty odnotowania jest powrót do drużyny Karola Piątka, który pojawił się na boisku w 75 minucie zmieniając Jakuba Tobiaskiego. Wszystko wskazuje na to, że Piątek w tym sezonie pomoże luzińskiej drużynie.

Od mocnego uderzenia rozpoczęli spotkanie zawodnicy Wikędu, którzy już w 2 minucie za sprawą powracającego po kontuzji Opłatkowskiego wyszli na prowadzenie. Wcześniej znakomitą asystą popisał się Darek Mienik. Po tej bramce groźniejsi przez dłuższy czas byli goście, ale to znów gospodarze zdobyli drugiego gola, kiedy to najpierw Rutkowski z najbliższej odległości posłał piłkę w słupek, do odbitej piłki dopadł, rozgrywający bardzo dobry mecz Kenner, który posłał piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza gości. Od 45 minuty goście musieli radzić sobie w osłabieniu, kiedy to drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Karnat.

W drugiej połowie tempo meczu spadło, ale nie przeszkodziło to gospodarzom zdobyć 3 gola. Znów autorem był debiutujący w Luzinie, Kenner, który w 60 minucie mocnym strzałem z 16 metrów pokonał Pawła Mistygacza. Gdy wydawało się, że jest po meczu goście zdobyli honorowe trafienie autorstwa Mellera, który pięknym strzałem z za pola karnego w samo okienko pokonał Prange. Na moment zrobiło się nerwowo, ale wejście Piątka uspokoiło sytuację i kolejny komplet punktów został w Luzinie.

Po tym zwycięstwie Wikęd ma już 7 punktów przewagi nad drugim w tabeli KS Kamienica Królewska. Kolejny mecz nasz zespół rozegra w sobotę 25 marca w Kowalach z miejscowym GKS.

Skład KTS-K Wiked Luzino: Pranga – Karmazyn Pliński, Semak, Maciej Kożyczkowski ( 64 Adrian Mienik) – Kenner ( 64 Michał Kożyczkowski),Tobiaski ( 75 Piątek), Bank, Dariusz Mienik – Rutkowski , Opłatkowski 9(75’ Dąbrowski)