28.03.2017 10:05 0 Piotr Klecha

KTS-K GOSRiT Luzino remisuje z liderem

W inauguracyjnym meczu rundy wiosennej I ligi wojewódzkiej juniorzy starsi Gosrit zremisowali 1:1 z drużyną Czarnych Pruszcz Gdański. Po stracie punktów w Luzinie goście stracili I miejsce w tabeli na rzecz Poloni Gdańsk która pokonała Chojniczankę Chojnice i walka o awans do Centralnej Ligi Juniorów zapowiada się interesująco.

Gospodarze do spotkania z liderem przystąpili osłabieni brakiem paru zawodników jednak skład zespołu który zagrał w meczu zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Już w 1 minucie spotkania podanie Michała Herbika na bramkę mógł zamienić Michał Markowski jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem i piłka minimalnie minęła poprzeczkę.

Pierwsi bramkę zdobyli goście wykorzystując błąd nie najlepiej dysponowanego tego dnia kapitana zespołu Filipa Hinza który dobrze prezentował się w meczach towarzyskich. Gospodarze szybko odpowiedzieli i rzut karny na bramkę zamienił Maciej Potrykus po faulu na Michale Markowskim. W końcówce pierwszej połowy Gosrit mógł zdobyć "bramkę do szatni" ale dokładnego podania Dominika Rietza nie wykorzystał Mateusz Pietrucha.

Druga połowa spotkania była pełna emocji. Piłka po strzałach zawodników Czarnych uderzała w poprzeczkę i słupek bramki drużyny Luzina. Zespół gości mecz kończył w 9 po dwóch czerwonych kartkach dla zawodników drużyny z Pruszcza Gdańskiego w końcowej fazie spotkania. Brawa należą się całemu zespołowi Gosrit Luzino za walkę oraz końcowy wynik meczu po którym pozostał też niedosyt, ale również w paru sytuacjach drużynie gospodarzy dopisało szczęście i cenny punkt został w Luzinie. Kolejne spotkanie zespół zagra w Słupsku z Gryfem.

KTS-K Gosrit Luzino: Socha Damian, Herbik Michał, Pusdrowski Dawid ,Hinz Filip, Knichnicki Jakub, Potrykus Maciej, Rietz Dominik, Murakowski Łukasz, Pietrucha Mateusz, Wojewski Krystian, Markowski Michał oraz Muszka Paweł,Dudziński Dominik,Waliszewski Kacper,Chmielnik Maciej.