24.04.2017 13:34 0 Redakcja / TTM

Rugbyści Arki jedyni niepokonani 'na zachodzie'

Po trzech kolejkach rozgrywek II ligi Polskiego Związku Rugby zawodnicy z Rumi zajmują pozycję lidera Grupy Zachodniej. W ostatnim spotkaniu rozgromili na własnym boisku rywali z Jarocina.

Trener rugbystów Arki Rumia nie kryje zadowolenia z postawy swoich zawodników. Po trzech kolejkach pierwszej rundy rozgrywek II ligi zajmują oni pierwszą pozycję. W tym sezonie pokonali już Chaos Poznań oraz Alfę Bydgoszcz. Teraz przyszedł czas na rugbystów ze Sparty Jarocin.

• Chciałbym pogratulować przyjezdnej drużynie walki w tym meczu. W pierwszej połowie narzucili swój styl gry, a my trochę się temu podporządkowaliśmy. W drugiej połowie wyglądało to już dużo lepiej i wynik świadczy sam za siebie – podsumował przebieg rozegranego w Rumi spotkania trener Paweł Nowak.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 33-5 dla gospodarzy. Tym samym Arka Rumia, po trzech zwycięstwach, zgromadziła na swoim koncie 15 punktów. Jest samodzielnym liderem Grupy Zachodniej II ligi PZR. Drugie miejsce z 6 punktami zajmuje Sparta Jarocin, trzecie z 5 punktami Alfa Bydgoszcz, a tabelę zamyka z pustym kontem Chaos Poznań.

To właśnie drużyna ze stolicy Wielkopolski będzie kolejnym rywalem rugbystów z Rumi. Arka mecz wyjazdowy rozegra w weekend 13-14 maja.