pełna wersja
pilne

Gmina Luzino: W piątek (20 października) wprowadzono zakaz spożywania wody z wodociągu publicznego w Wyszecinie. Zakaz obejmuje miejscowośći: Wyszecino i Barłomino

Nocny Bieg Świętojański - najszybsi Kenijczyk i Ukrainka

2017-06-10 08:35

Niepowtarzalny klimat Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim ponownie przyciągnął tłumy. Minutę przed północą z ulicy Kazimierza Górskiego w Gdyni wystartowało ponad 4 tysiące zawodników. Najszybszy okazał się Joseph Mumo Mutwanthei z Kenii. Wśród kobiet najlepsza była Ukrainka Olga Skrypak.

Jako pierwszy 10-kilometrowy odcinek pokonał Joseph Mumo Mutwanthei. Kenijczyk finiszował z czasem 29:36, był również najszybszy na premii górskiej. Drugi był Sirug Dmitra z Ukrainy (29:48), a na najniższym stopniu podium stanął kolejny z Kenijczyków Henry Kemboi (29:51). Najszybszy z Polaków, Paweł Ochal, wbiegł na metę jako siódmy (30:35) – za jego plecami przybiegł Tomasz Grycko (30:41), czyli wielokrotny zwycięzca biegów gdyńskiego cyklu.

Wśród kobiet zwyciężyła pochodząca z Ukrainy Olga Skrypak (34:09). Jako druga linię mety przekroczyła Marina Niemczenko (34:17), również Ukrainka, a trzecia była Olga Ochal z Bydgoszczy (34:32). Szczegółowe wyniki wszystkich uczestników dostępne są na gdyniasport.pl.

Po raz pierwszy w historii PKO Grand Prix Gdyni trasa zahaczyła o Witomino, przez co uczestnicy Nocnego Biegu Świętojańskiego musieli zmierzyć się z wymagającym podbiegiem ulicą Kielecką.

Małokacką, Stryjską i Aleją Zwycięstwa zawodnicy dotarli do głównej bohaterki czerwcowego biegu, która uwieczniona została na medalach.

W piątek (9 czerwca) odbył się również marsz nordic walking, w którym wzięło udział 243 osób. Za nami już trzy z czterech odsłon PKO Grand Prix Gdyni 2017.