pełna wersja

Kolejna Amerykanka w barwach Basketu 90 Gdynia

2017-06-13 15:00
Kolejna Amerykanka w barwach Basketu 90 Gdynia

Tym razem do gdyńskiej drużyny dołączyła Tori Jankoska. Jest to zawodniczka urodzona 16 września 1994 roku (23 lata), o wzroście 173 cm, gra na pozycji obrońcy.

Podczas swojej kariery na uczelni Michigan State University (Michigan, USA) już pod koniec pierwszego roku została startową zawodniczką. Przez 4 lata gry średnio zdobywała 16.9 pkt. 5.8 zbiórki oraz 3.7 asysty na mecz. Została pierwszą zawodniczką swojej uczelni, która przekroczyła barierę 2 tys. zdobytych punktów, kończąc z wynikiem 2212.

Jest też najlepiej rzucającą za 3 w historii Michigan z 320 celnymi rzutami. Po ostatnim sezonie, który był jej najlepszym, jednogłośnie została wybrana do najlepszej piątki konferencji All-Big Ten ze statystykami na poziomie 22.6 pkt., 8 zb., 4.8 as. W dwóch wcześniejszych sezonach była wybierana do drugiej-najlepszej piątki.

W tegorocznym drafcie do WNBA została wybrana z 9 numerem przez Chicago Sky, jednak aktualnie znajduje się w szerokiej kadrze i czeka na swój debiut.

Ten sezon będzie jej pierwszym w Europie, a szczególnie ważny jest fakt, że rozpocznie go w kraju, skąd wywodzi się jej rodzina.

mat. prasowe.

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×