pełna wersja
pilne

Gmina Luzino: W piątek (20 października) wprowadzono zakaz spożywania wody z wodociągu publicznego w Wyszecinie. Zakaz obejmuje miejscowośći: Wyszecino i Barłomino

Sukces IV edycji Streetballa Małego Trójmiasta Kaszubskiego

2017-06-14 16:00

W minioną sobotę (10 czerwca) na terenie zadaszonego lodowiska przy Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie odbył się turniej koszykówki ulicznej pod nazwą „Streetball Małego Trójmiasta Kaszubskiego”. Impreza była organizowana przez UKS Basket Ósemka Wejherowo, a konkretnie przez Kordiana Zabrockiego oraz Bartłomieja Woźniaka.

Była to już czwarta edycja tego przedsięwzięcia. Pierwsza odbyła się we wrześniu 2015 roku na parkingu przy Centrum Handlowym Auchan w Rumi. Kolejny streetball planujemy rozegrać na początku września ponownie w Rumi. Pierwotna lokalizacja czwartej edycji Streetballa MTK miała być na Placu Wejhera w Wejherowie, ale ze względu na niekorzystne prognozy pogody, turniej został przeniesiony pod lodowisko.

W najciekawszej kategorii, czyli w kategorii open mężczyzn wystartowało 9 zespołów. Wśród nich znalazła się jedna ekipa żeńska. Ekipa UG Team. Jest to zespół Reprezentacji Polski Kobiet w grze 3x3.Dziewczyny zajęły w tej rywalizacji wysokie czwarte miejsce, ale to nie było najważniejsze. Głównym celem ekipy dziewcząt było przetarcie i trening przed Eliminacjami do Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 23-24 czerwca we Francji. Z tego turnieju z 12 zespołów, sześć awansuje na Mistrzostwa Europy w Holandii.

Zwycięzcą w kategorii OPEN została ekipa „Piwoszy” która wystąpiła w składzie: Rafał Paczoska, Maciej Blok, Maciej Szwinka oraz Gracjan Dampc.

W kategorii Open Kobiet do turnieju przystąpiło siedem teamów. Zwyciężył zespół pod nazwą „Szczypiory” w składzie: Dominika Mudlaf, Julia Zimniewicz, Rozalia Zabrocka oraz Anastazja Kinas. Warto dodać, że zwycięskie dziewczęta na co dzień są zawodniczkami UKS Basket Ósemki Wejherowo.

W rywalizacji chłopców ze szkół gimnazjalnych wystąpiło najwięcej ekip, bo aż 11. Najlepsi byli: „Piękni i skromni”. W najmłodszej kategorii, czyli szkół podstawowych chłopców wygrał zespół „Bryzy” (Sebastian Kloska, Jakub Birunt, Kacper Lipiński oraz Stanisław Chwiećko). Natomiast w rywalizacji dziewcząt wygrała drużyna „Młode Lwice 04” w składzie: Kornelia Lisińska, Emily Kalenik, Julia Dudek oraz Lena Bielawa.

W zawodach został rozegrany także konkurs rzutów za trzy punkty, w którym nagrody w postaci bonów oraz sprzętu sportowego ufundował Tiger Gym Wejher Park Wejherowo. Zwycięzcą wśród chłopców został Adam Kazimierczuk, a w dziewczynach triumfowała Natalia Kur. Najlepsze ekipy otrzymały pamiątkowe puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

Najlepsze trzy zespoły w każdej kategorii otrzymały również nagrody rzeczowe, a zwycięzcy w kategorii open mężczyzn dodatkowo wygrali czek w wysokości 1000 zł. Generalnie, każdy uczestnik IV edycji Streetballa Małego Trójmiasta Kaszubskiego otrzymał nagrodę.

Dodatkową atrakcją zawodów był namiot promocyjny przychodni rehabilitacyjnej „FIT – MED” oraz Tiger GYM Wejher Park, w którym można było skorzystać z usług profesjonalnych i doświadczonych fizjoterapeutów oraz masażystów. Pracownicy rozdawali także uczestnikom turnieju nagrody według ustalonego przez siebie klucza.