13.10.2017 15:40 0 Redakcja

Koszykarki Basketu Gdynia uległy Ślęzy Wrocław

Polski pojedynek w rozgrywkach EuroCup zakończył się na korzyść Ślęzy Wrocław. Koszykarki Basketu Gdynia tym samym w czwartkowy wieczór przegrały w swoim pierwszym spotkaniu fazy grupowej 61:72.

Przed meczem przeciwko mistrzyniom Polski we Wrocławiu gdyńskie koszykarki nie były skazywane na pożarcie, mając w pamięci emocjonujące pojedynki ze Ślęzą z poprzedniego sezonu i świetny start obecnych rozgrywek. Wrocławianki na własnym parkiecie zaczęły jednak od skutecznej gry, szybko wychodząc na prowadzenie.

Basket próbował gonić wynik, ale pierwsza kwarta i tak zakończyła się wygraną Ślęzy 18:12. W drugiej partii dalej zespół z Wrocławia utrzymywał bezpieczny punktowy dystans, ale gdynianki dały radę wydostać się z opresji i wyjść na skromne prowadzenie. O losach meczu zadecydowała jednak trzecia kwarta, w której koszykarki Basketu oddaliły się o kolejne 8 oczek, a w ciągu ostatnich 10 minut gry brakowało im już skutecznego sposobu na gospodynie i stanęło na 11-punktowej porażce.

Najskuteczniejsza na parkiecie była amerykanka Kahleah Cooper z Basketu, która rzuciła aż 23 punkty i zanotowała 7 zbiórek. Kolejny raz w rozgrywkach EuroCup gdynianki pod wodzą Gundarsa Vetry zagrają w przyszłą środę u siebie ze Stambuł Universitesi.