17.10.2017 07:40 0 Redakcja

Siatkarki APS Rumia z kolejną porażką na koncie

Nie udało się zmazać plamy z pierwszej kolejki na własnym parkiecie. Akademia Piłki Siatkowej Rumia w swoim pierwszym domowym spotkaniu nowego sezonu kobiecej II ligi przegrała 0:3 ze Spójnią Stargard.

Spotkanie rozgrywano w niedzielę, 15 października. Rumianki już na inaugurację rozgrywek zaliczyły zimny prysznic, przegrywając również 0:3 w Poznaniu z SKF Politechniką. W starciu z drużyną ze Stargardu akademiczki upatrywały szansy na poszukanie okazji do przełamania, ale rywalki, które oprócz młodych zawodniczek opierały też swoją grę na kilku bardziej doświadczonych siatkarkach od samego początku konsekwentnie szły po swoje.

Już po przebiegu pierwszego seta było widać różnicę, Spójnia trzymała nad APS-em bezpieczną, kilkupunktową przewagę, wygrywając 25:13. Drugi set w wykonaniu rumianek wypadł nieco lepiej, ale siatkarki trenera Tomasza Kordowskiego uległy do 19. Szczęścia i skuteczności zabrakło też w trzeciej partii, przegranej przez gospodynie do 16. Tym samym Spójnia Stargard wyjechała z Rumi ze swoim drugim zwycięstwem z rzędu, APS został z dwiema porażkami i listą elementów do poprawienia. Rumskie siatkarki teraz przygotowują się już do spotkania 3. kolejki w swojej grupie II ligi, już 21 października zmierzą się w Słupsku z Czarnymi.