pełna wersja

Na żywo: międzynarodowe zawody karate w Bolszewie

2017-10-20 15:00
Na żywo: międzynarodowe zawody karate w Bolszewie
Źródło: Facebook

W sobotę (21 października), w nowoczesnej Hali Widowiskowo–Sportowej w Bolszewie odbędą się międzynarodowe zawody karate. Organizatorem jest Klub Karate Shotokan – Wejherowo. Turniej jest zaliczany do rankingu Pomorskiej Ligi Karate 2017. Bezpłatna transmisja będzie dostępna naszym portalu. Początek o godzinie 9:30.

Transmisja będzie dostępna pod poniższym linkiem:

W turnieju organizowanym we współpracy z urzędem gminy Wejherowo weźmie udział około 400 zawodników i zawodniczek w przedziale wiekowym od 5 do 40 lat. Zmagania są podzielone na kategorie wiekowe, wagowe oraz na stopnie zaawansowania.

Zawody organizowane są według przepisów WKF. Jest to jedyna olimpijska federacja karate na świecie. Więcej informacji na temat zawodów można znaleźć tutaj. Strona stowarzyszenia dostępna jest pod tym linkiem.

Źródło: materiały prasowe
Źródło: materiały prasowe

Redakcja / mat. pras.


skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (6)

Tic 2017.10.21 10:58
Oceń:

Dzieci do lat 14 nie mają pełnych pasów ,tylko tzw belki na pasie danego koloru ,czyli np kyu 9.3 ,9.2 itd ,więc w rok dziecko dobrze wytrenowane ,a da radę teraz trenować codziennie w w klubie ,może osiągnąć pełny 1 pas ,bo musi zaliczyć belki szkolne . Oczywiście są różne style ,szkoły i one rządzą się na swój sposób kolorami i dany kolor w jednym stylu nie musi odpowiadać takiemu samemu kolorowi pasa w innym . Także takie posługiwanie się kolorami pasa jest mylne

Żan Klod Ja Wam Dam 2017.10.21 15:27
Oceń:

W artykule jest mowa o karate więc karate to karate.Nie ma tu mowy o innych stylach.Jutro otworzę własną szkołę i nowicjusze dostaną czarne pasy.

Mount 2017.10.22 16:15
Oceń:

Karate jednego stylu = karate innego stylu ? Skoro tak uważasz ,to po co różne style ,federacje ? Karate WKF jest zbliżone do np tradycyjnego ,ale jedno z nich ma w sobie kumite ,co powoduje niezbędne modyfikacje ciosów ,kopnięć tak ,aby nadawały się do walki ,więc i już to powoduje różnice itd itd

Waldek 2017.10.21 09:32
Oceń:

Tego roku spotkałem nad morzem grupę małolatów karateków którzy byli na obozie.Od kolorów pasów (obi) to mieniło mi się w oczach.Spytałem pierwszą dziewczynkę z brzegu akurat zielony pas - koleżanko jak długo trenujesz karate a ona mi na to rok i dwa miesiące.To ja w latach 80 - tych egzamin na biały pas miałem po pół roku treningów na żółty po roku od białego.Dzisiaj kasa kasa egzamin kasa kasa następny egzamin kasa kasa,w ciągu roku przeskakują o trzy kyu.Masakra,dzieciaki po 12 - 13 lat latają z niebieskimi pasami.To już nie jest sztuka walki tylko komercja.

Wiki 2017.10.23 08:44
Oceń:

Trzeba było zapytać o styl karate. Np shotokan zaczyna od białego,żółty,pomarańcz,zielony itd ,ale kyokushin już inaczej :pomarańcz,niebieski,żółty itd. Zanim napiszesz komentarz negatywny,to zasięgnij języka ,zapytaj ,popytaj ,pogłęb wiedzę itd

XyZ 2017.10.21 19:37
Oceń:

Na zawodach rozgrywanych według reguł WKF przeciwnikom przydziela się standardowo kolory pasów niebieski i czerwony niezależnie od posiadanego stopnia.

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×