21.10.2017 19:10 17 Redakcja

Gryf pokonany przez Gwardię Koszalin

Trwa zła passa żółto-czarnych. Sobotnie spotkanie (21 października) na Wzgórzu Wolności z koszalińskim beniaminkiem zakończyło się porażką 2:1. Gryf Wejherowo zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w drugoligowej tabeli.

Spotkanie było dość emocjonujące, ze względu na liczne sytuacje podbramkowe po obu stronach boiska. Pierwsza, która zakończyła się sukcesem gości, rozegrała się w 37. minucie. Właśnie wtedy Adrian Kwiatkowski wykorzystał dośrodkowanie Poźniaka i zdobył prowadzenie dla Gwardii Koszalin.

Na kolejną bramkę kibice musieli poczekać niemal do końca meczu. W 88. minucie, po świetnej kontrze, piłkę do bramki gospodarzy ponownie posłał Adrian Kwiatkowski, ustawiając wynik na 2:0. Natomiast po niespełna trzech minutach honorowego gola dla gryfitów zdobył Piotr Okuniewicz. To drugie zwycięstwo Gwardii Koszalin w tym sezonie i szósta porażka Gryfa Wejherowo.

Bramki: 90+1. Okuniewicz – 37. Kwiatkowski, 88. Kwiatkowski

Kartki: 54. Goerke (WEJ), 78. Nadolski (WEJ) – 82. Januszkiewicz (GWA)

Gryf Wejherowo: Leleń – Nadolski, Brzuzy, Trąbka, Wicki, Wicon, Goerke, Maciejewski (46. Gabor), Kołc, Gierszewski, Okiniewicz. Rezerwowi: Ferra, Kamiński, Ptak, Małolepszy, Regliński, Koszałka.

Gwardia Koszalin: Hartleb – Wojciechowski, Szubert (84. Łysiak), Kwiatkowski (93. Gregorek), Shimmura, Majtyka, Stańczak, Mikołajczak (74. Baranowski), Póżniak, Januszkiewicz, Przyborowski. Rezerwowi: Dulewicz, Baranowski, Karbowiak, Zyska, Sopel.

Sędziowie: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski).