08.01.2018 12:31 0 Redakcja

Pewna wygrana siatkarek APS Rumia

Siatkarki Rumskiego APS-u pewnie pokonały 3:0 (25:13, 25:22, 25:15) na własnym parkiecie drużynę Energa Czarni Akademia Pomorska Czarni Słupsk. Po sobotnim (6 stycznia) zwycięstwie zawodniczki z Rumi zajmują siódme miejsce w ligowej tabeli.

Dominacja miejscowych zawodniczek nie ulegała dyskusji praktycznie przez całe spotkanie. Cały mecz trwał niewiele ponad godzinę, a już w pierwszej partii, wygranej do 13, rumianki pokazały, że nie mają zamiaru oddać ani jednego seta przyjezdnym.

Nieco bardziej wyrównany przebieg miał drugi set. Jednak również i w tej części meczu gospodynie wykazały się większą determinacją i popełniały mniej błędów w obronie. Ostatecznie wygrały tę odsłonę spotkania do 22.

Trzeci set był już klasycznym postawieniem „kropki nad i”. Dobra organizacja gry i konsekwencja w ataku poskutkowały zwycięstwem w tej partii do 15, a w całym spotkaniu – 3:0.

Kolejny mecz APS Rumia rozegra w najbliższą sobotę (13 stycznia). Rumianki zmierzą się na wyjeździe z wiceliderkami ligowej tabeli, drużyną WTS KDBS Bank Włocławek.