pełna wersja

Zuzia i Paulina Mistrzyniami Polski w kickboxingu w formule kick-light

2018-03-12 09:43
źródło: Facebook Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe

W dniach 9-11 marca w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu juniorów i seniorów w formule kick-light. Na starcie stanęło ponad 330 zawodników z 71 polskich klubów kickboxingu.

Wśród elity znaleźli się reprezentanci wspólnej drużyny, kierowanej przez trenera Rafała Karcz: Zuzia Kalbarczyk, Paulina Stenka (GOSRiT Luzino) oraz Karolina Barska, Karolina Młynik i Adam Wróbel (Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe). Karolina Barska i Karolina Młynik są podopiecznymi Moniki Turemka z Warszawy. Startowały z ramienia Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego na zasadzie wolnego transferu.

Mieszkanki Kębłowa - Zuzia i Paulina, podopieczne trenera Rafała Karcz w pięknym stylu wywalczyły tytuły Mistrzyń Polski 2018 juniorek. Zuzia Kalbarczyk zwyciężyła w kategorii do 65 kg, zaś Paulina Stenka w kat. do 70 kg juniorek.

Paulina Stenka obroniła tytuł sprzed roku, natomiast dla Zuzi był to wspaniały debiut w kategorii juniorek na Mistrzostwach Polski. Karolina Barska wywalczyła brązowy medal w kat. do 60 kg juniorek, wygrała dwie walki, ulegając dopiero w trzeciej. Bez medalu przedstawiciele w seniorskiej rywalizacji - w kategorii seniorów do 79 kg Adam Wróbel, który musiał uznać wyższość przeciwnika z Legionowa oraz Karolina Młynik (65 kg), która nieznacznie uległa doświadczonej zawodniczce.