pełna wersja

Surowe kary dla Arki Gdynia po finale Pucharu Polski

2018-05-11 08:34
Surowe kary dla Arki Gdynia po finale Pucharu Polski
Fot. Arka Gdynia/Facebook

W czwartek (10 czerwca) odbyło się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tematem spotkania było m.in. niewłaściwe zachowanie kibiców podczas finału rozgrywek Pucharu Polski, który odbył się 2 maja 2018 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Gdyński klub nie mógł liczyć na pobłażliwość piłkarskiej centrali. Będzie musiał zapłacić 200 tysięcy złotych kary, a to nie wszystkie sankcje nałożone na Arkę Gdynia…

Przypomnijmy – podczas finałowego meczu Pucharu Polski na Stadionie Narodowym, przegranego przez żółto-niebieskich 1:2, zarówno kibice Arki Gdynia, jak i Legii Warszawa odpalili pirotechnikę. Uszkodzeniu uległ m.in. ogromny telebim, poszycie dachu oraz krzesełka. Zarządcy Stadionu Narodowego oszacowali straty na co najmniej 300 tysięcy złotych. Oburzenia nie krył wówczas Zbigniew Boniek, prezes PZPN, który, nie przebierając w słowach, zapowiedział walkę z pseudokibicami i skierowanie sprawy do prokuratury.

Zarząd Arki Gdynia odciął się od działań kibiców i nazwał ich zachowanie „bandytyzmem”. Zadeklarował też pełną wolę współpracy z PZPN.

Na niewiele się to zdało w kontekście wymierzonych kar. I chociaż race odpalali kibice obu drużyn, związek jako głównych winnych wskazał kibiców Arki. Zapewne nie bez znaczenia w tym wypadku było strzelanie z wyrzutni, które spowodowało spore zniszczenia oraz stanowiło realne zagrożenie dla innych osób obecnych na stadionie.

Ostatecznie Arka Gdynia będzie musiała zapłacić 200 tysięcy złotych kary, a stołeczna Legia – 100 tysięcy złotych. Nie jest to jednak jedyna sankcja. Szczególnie dotkliwy – również pod względem finansowym – może być zakaz rozgrywania meczów z udziałem publiczności w rozgrywkach Pucharu Polski, w całym sezonie 2018/2019. Ponadto fani zółto-niebieskich nie będą mogli uczestniczyć w zorganizowanych grupach podczas spotkań wyjazdowych w meczach pucharowych w 2018 i 2019 roku. Zakaz wyjazdu dla grup kibicowskich obowiązuje też do końca 2018 roku w przypadku rozgrywek ligowych.

mike

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (4)

Nuzan 2018.05.16 23:00
Oceń:

"W czwartek (10 czerwca) odbyło się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej Polskiego Związku Piłki Nożnej" .... po pierwsze jest maj po drugie 16 :)

st.sierż 2018.05.13 22:47
Oceń:

No niestety.... takie nastroje są również w MSWiA ( Policja) . Zwykli " uliczni" Policjanci mają już dość pilnowania bydła którego nie obowiązują żadne przepisy podczas meczów. Zrobić nic nie możemy bo wszyscy są obsra..i pojęciem "prowokowali kibiców". Oddziały OPP mogą zająć się "kibolami" na stadionie tylko za pisemną prośbą organizatora w przypadku kiedy ich wymagana "ochrona" nie daje rady ( takie przepisy w ustawie). Nientety będzie tylko gorzej. Brakuje ok .5tyś Policjantów w Polsce. Dla porównania to tak jakby w jednym województwie nie było Policjantów. "Mądre głowy" od meczów mają chyba taką dywizę. Zrobic to tak żeby się szybko skończyło i żeby nikt nie widział jego nazwiska na planie działań.

Jasio 2018.05.11 09:57
Oceń:

Zniszczyli, to trzeba za coś naprawić. Szkoda że to tak naprawdę zapłaci budżet Gdyni.

CCC 2018.05.11 09:48
Oceń:

Jak dla mnie to nie wszystko , kary powinny też zapłacić służby które były odpowiedzialne za bezpieczeństwo na stadionie. Nie mogę zrozumieć i tego nie da się pojąć jak można być takim ignorantem,- kieruję to oczywiście do naszego MSWiA. Dlaczego w Polsce nie można normalnie z całą rodziną oglądać meczy na trybunach?, kto za to ponosi odpowiedzialność?. Oczywiście kluby , kibice którzy nie mają nic wspólnego z kibicowaniem i nasza wspaniała władza. Uspokojenie atmosfery na meczach i po ich zakończeniu jest bardzo proste. Bardzo ale to bardzo surowe kary i bezpardonowe rozprawianie się z wszelkiego rodzaju burdami i zachowaniem niezgodnym z prawem. Bez cackania i owijania w bawełnę . Je....., karać nie wyróżniać !!!!!!!!!.

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×