pełna wersja

Ranking szkół średnich - placówki z powiatu niżej

2017-01-11 11:38
Ranking szkół średnich - placówki z powiatu niżej
fot. TTM

„Elektryk” najlepszym techniku w powiecie, a prym wśród lokalnych liceów wciąż wiedzie prywatna placówka Salezjan z Rumi – tak wynika z nowego rankingu miesięcznika „Perspektywy”. Magazyn na podstawie egzaminów i wyników matur wskazuje najlepsze szkoły w Polsce i w poszczególnych województwach.

Najlepszym w powiecie ogólniakiem, według rankingu miesięcznika "Perspektywy", jest I Liceum Ogólnokształcące w Wejherowie. Wyżej uplasowało się jednak prywatne Salezjańskie Liceum w Rumi. Warto również wspomnieć, że wejherowskie liceum drugi rok z rzędu pozostaje poza 500 najlepszych szkół w Polsce, a w województwie jest na 33. miejscu.

fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM
fot. TTM fot. TTM

W rankingu "Perspektyw" najważniejszym czynnikiem są właśnie wyniki egzaminów dojrzałości oraz osiągnięcia uczniów w ogólnopolskich olimpiadach. Okazuje się więc, że lepiej z maturami radzą sobie podopieczni Liceum Salezjańskiego w Rumi. Szkoła jest na 24. miejscu w wojewódzkim rankingu i 370. w krajowym zestawieniu. To najlepszy wynik spośród placówek powiatu wejherowskiego i puckiego.

Nieco gorzej poradziła sobie duma ubiegłorocznego rankingu, czyli wejherowski „Elektryk, który wówczas był drugim z najlepszych techników na Pomorzu. Obecnie znajduje się na 18. lokacie w województwie i na 294. miejscu w kraju. Jest to jednak wciąż najlepszy wynik w powiecie wejherowskim. Warto wspomnieć, że w przypadku szkół technicznych brane pod uwagę są także wyniki egzaminów zawodowych.

Oprócz wymienionych szkół, w rankingu „Perspektyw” pojawiło się także I LO w Rumi oraz trzy inne technika z regionu. Pełną listę pomorskich liceów oraz techników można zobaczyć tutaj licea oraz tutaj technika.

Redakcja / TTM

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (7)

BASIEŃKA 2017.01.11 22:30
Oceń:

zgadzam się z tą opinią

Krysia 2017.01.11 20:27
Oceń:

Elektryk zdobył jako jedyna szkoła w powiecie brązową tarczę, jest najlepszym technikum w powiecie! !!! Sobieski zajął miejsce dopiero w 500+ i to ma być dumą ??

BASIEŃKA 2017.01.11 18:19
Oceń:

ELEKTRYK GORZEJ ALE DALEJ JEST NA PODIUM!- BRĄZOWA TARCZA. NATOMIAST LO SOBIESKI JEST NA PONAD 500 POZYCJI W RANKINGU SZKÓŁ I NIE DOSTAŁ W TYM ROKU ŻADNEJ TARCZY.

ogodon87 2017.01.11 14:19
Oceń:

Pierwsze zdjęcie, dziewczyna w czarnym, pod ścianą, pierwsza od prawej - czyżby młoda Anna Dereszowska? https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=Anna+Dereszowska

44 2017.01.11 13:27
Oceń:

Z "jedynki" mamy absolwenta, który jest teraz doktorem na wydziale prawa UG i w 2018 będzie kandydował na radnego i na pewno wygra. Taki ranking szkół jest nic nie wart.

Opty 2017.01.11 12:17
Oceń:

>>Maturzystów mamy dwustu, a nie sześćdziesięciu, jak na przykład Liceum Salezjańskie. Dlatego to też nie oddaje tego, jaka jest wielkość liceum, jaki jest ogrom pracy i jak to się przekłada na wyniki – tłumaczy Bożena Conradi, dyrektor ZSP nr 1 w Wejherowie.<< A ilu maturzystów ma III LO w Gdyni ?? Dziwne argumenty ....

Czytaj więcej na: http://www.nadmorski24.pl/wiadomosci/30398-ranking-szkol-srednich-placowki-z-powiatu-nizej.html

Oo 2017.01.11 20:23
Oceń:

co to wgl za argument.... słaba wypowiedź pani dyrektor I LO ... albo ten argument ze wiejskie dzieci gorzej się uczą ? żenada...

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×