19.08.2017 10:00 0 Redakcja/rumia.eu

Chodziarz z Rumi w europejskiej czołówce

Źródło: rumia.eu

Grzegorz Grinholc, reprezentujący klub RKS Rumia, zajął piąte miejsce w chodzie sportowym na Mistrzostwach Europy Masters w Lekkoatletyce. Wszyscy zawodnicy prezentowali wysoki poziom, dlatego jest to cenny sukces.

Mistrzostwa rozgrywano w dniach od 27 lipca do 6 sierpnia w Aarhus, w Danii. Początkowo rumianin rywalizował 31 lipca na dystansie 5000 metrów w kategorii M40. Po emocjonującej rywalizacji zajął piątą pozycję.

Kolejne zawody, w których wystąpił reprezentant rumskiego RKS-u, rozegrano 3 sierpnia – tym razem na dystansie 20 kilometrów. Wyścigom towarzyszyły silne opady deszczu. W zawodach zwyciężył Holender Liesting Rick, który osiągnął czas 1:31:04.

O piąte miejsce rywalizowali ze sobą Niemiec Stefanem Borsch, Czech Martin Nedvidek i Grzegorz Grinholc. Ostatecznie przypadło ono rumianinowi, który osiągnął linię mety z czasem 1:37:31. Jest to jego najlepszy wynik od czterech lat na tym dystansie.