22.10.2017 14:33 1 Redakcja

Władze apelują o wsparcie osób potrzebujących

Zdjęcie ilustracyjne - źródło: pixabay.com

Jesień i zima to szczególnie niebezpieczny czas dla osób będących w trudnej sytuacji życiowej. Często są to ludzie samotni i w starszym wieku, którzy potrzebują wsparcia z zewnątrz. Ważne, by w porę zareagować, bo może to zapobiec tragedii.

Każdy może pomóc osobie niezaradnej życiowo, która w okresie jesienno-zimowych chłodów będzie potrzebować wsparcia. Obecnie na terenie gminy Luzino służby socjalne Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej prowadzą akcję w celu zabezpieczenia osób starszych, samotnych i bezdomnych przed okresem zimowym.

Działania polegają na sprawdzeniu sytuacji bytowej wymienionych osób, w tym ich zabezpieczenia w opał na zimę, żywność oraz odpowiednią odzież. W przypadku zdiagnozowania potrzeb udzielana jest natychmiastowa pomoc – informuje gmina Luzino.

Władze gminy apelują, aby w przypadku posiadania wiedzy na temat osób będących w trudnej sytuacji bytowej, zgłaszać ten fakt do pracowników socjalnych GOPS w Luzinie. Można to zrobić, dzwoniąc na numery telefonu: 58 678 20 68, w. 60; 58 678 20 68, w. 61; 58 678 20 68, w. 62.

Wraz z nadejściem pierwszych przymrozków mundurowi z Wejherowa zintensyfikują jesienno-zimowe działania skierowane do osób najbardziej narażonych na wychłodzenie organizmu. W tym czasie odwiedzą miejsca, gdzie mogą przebywać takie osoby.

Jeśli znamy kogoś starszego żyjącego samotnie, nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać, czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna. O trudnej sytuacji sąsiada czy znajomego można powiadomić choćby Ośrodek Pomocy Społecznej – instruują mundurowi.

Zainteresowanie sytuacją życiową drugiego człowieka i wskazanie instytucji pomocowej może uratować życie. Reagowanie na cudzą krzywdę jest nie tylko odruchem serca, ale i obowiązkiem.

Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie – podsumowuje policja.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...