pełna wersja

Kolejne kilometry ścieżek rowerowych w regionie

2017-12-12 11:33
Kolejne kilometry ścieżek rowerowych w regionie
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Łukasz

Na Pomorzu powstaną nowe trasy rowerowe oraz bezpieczne drogi o niskim natężeniu ruchu. Wybudowana zostanie także dodatkowa infrastruktura, czyli miejsca wypoczynku ze stołami i ławeczkami, stojakami na rowery oraz tablicami informacyjnymi.

Ścieżka R-10 prowadzić będzie wzdłuż morza od Ustki przez Łebę, Władysławowo, Trójmiasto, Krynicę Morską, aż do wschodniej granicy województwa. Będzie ona częścią europejskich sieci szlaków EuroVelo. Dalej nowymi drogami objedziemy kraje nadbałtyckie, od Gdańska przez Kłajpedę, Rygę, Tallinn, Petersburg, Helsinki, Kopenhagę, aż po Sztokholm. Tylko na terenie gminy Władysławowo do końca 2019 roku powstanie blisko 30 kilometrów rowerowych ścieżek.

Ścieżek przybędzie także w Gdyni. Tam wybudowane zostaną 4 kilometry nowych dróg rowerowych, a kolejne 2 zostaną wyremontowane.

W mieście wybudowanych zostanie także pięć parkingów rowerowych: przy kanale portowym (ul. Janka Wiśniewskiego), pomniku Ofiar Grudnia '70, na bulwarze Nadmorskim, w okolicy mola w Orłowie oraz w parku Kolibki.

Realizacja inwestycji jest planowana od września 2018 roku do grudnia 2019 roku. Całkowita wartość projektów to ponad 141 milionów złotych, z czego ponad 73 miliony stanowi unijne dofinansowanie.

Umowy na realizację projektów podpisały władze miast: Gdańska, Gdyni, Tczewa i Krynicy Morskiej oraz gmin: Kwidzyn, Puck, Pruszcz Gdański, Władysławowo oraz Nowy Dwór Gdański.

pomorskie.eu
pomorskie.eu

Redakcja/pomorskie.eu/UM Gdynia/UG Władysławowo

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (3)

Małe Morze 2017.12.12 15:31
Oceń:

Chcesz wiedziec komu skwerkowa i bajer oddali MM- Czytajcie:
Pomysłowy Dobromir
Kolejny rozmówca opowiada o zależnościach w policji i prokuraturze. W tle jest Nikoś i jego dawny przyjaciel N., właściciel dużej firmy w Malborku. Padają nazwiska oraz pseudonimy przestępców i policjantów uwikłanych w układy. Pojawia się Dobromir, postać dość znana w Gdańsku, oraz jego wspólnik Bartek. Latkowski nie pisze wprost, jakie proszki oferowane są w ich hotelu, ale wskazuje, że gdyby Zbigniew Maj, komendant główny policji, skorzystał z ich zaproszenia, miałby hotel za darmo, dziewczynki itpi"
To opowieść dla wtajemniczonych, która potwierdza nieoficjalną wiedzę o interesach tych panów. Ale znowu – czy są oni częścią wielkiego układu, czy raczej kombinują na własną rękę? Bo jeśli naprawdę mamy w Gdańsku „małą Sycylię”, to powinni podlegać wielkiemu szefowi albo być jedną z kooperujących organizacji. I tych dowodów na sycylijski charakter przestępczości w książce brakuje.
Cytat- wyborcza trojmiasto -"Ile układu w układzie trójmiejskim"-wg książki S. Latkowskiego- "układ trojmiejski"

Nik 2017.12.12 15:27
Oceń:

W sadzie karnym w Pucku rozpoczyna sie koleja rozprawa oskarżonych bylej burmistrz Grażyny C, oraz bylego prezesa firmy komunalnej we Wladyslawowie pupilka w/w Tomasza B-F

30-11-2017r. W sądzie karnym w Pucku byla burmistrz Władysławowa Grażyna C. po raz drugi została uznana winną z Art 231 i dwukrotnie ukarana grzywną

wyborca 2017.12.12 15:00
Oceń:

2019 to znaczy że mogą powstać za innego burmistrza bo ten z niczym nie daje rady, czas na zmiane

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×