pełna wersja

Śmieci w toaletach przyczyną kosztownych awarii

2018-01-12 11:50
Śmieci w toaletach przyczyną kosztownych awarii
Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Władze gminy Wejherowo zaapelowały do mieszkańców, by ci nie wrzucali odpadów do ubikacji. Nie dość, że utrudnia to korzystanie z kanalizacji, to powoduje kosztowne uszkodzenia sieci.

„Toaleta to nie śmietnik” – przypominają urzędnicy z gminy Wejherowo w związku z powtarzającymi się w ostatnim czasie zatorami na sieci kanalizacji i sanitarnej. I apelują o niewrzucanie odpadów do systemów połączonych z siecią.

Sprawne przepływanie ścieków przez rury kanalizacyjne często uniemożliwiane jest poprzez nieumyślne wrzucanie odpadów do toalet – czytamy w komunikacie. – Powoduje to nie tylko zapychanie wewnętrznej kanalizacji budynku, ale także staje się przyczyną poważnych i kosztownych awarii.

Prośbę przedstawiciele gminy kierują też do właścicieli nieruchomości posiadających własne zbiorniki.

Wrzucane do nich odpady ostatecznie także trafiają do sieci za sprawą kolektora zrzutowego zlewni ścieków, co wywołuje te same skutki. Wspólnie więc zapobiegajmy uciążliwym dla nas awariom – apelują urzędnicy spod Wejherowa.

Redakcja

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (2)

Dobre 2018.01.12 16:06
Oceń:

Wieśniaki nie wiedzą jak z WC korzystać? Niech wójt instrukcje im wyśle.

maniek 2018.01.12 15:16
Oceń:

Prośby to jedno a niedrożność kanalizacji to drugie. Po pierwsze co się wymaga od kilkudziesięcioletnich sieci, do których co rusz są przyłączane kolejne nowe a przepustowość spada. A po drugie wypadałoby sprawdzić zakłady gastronomiczne w jaki to sposób utylizują oleje i frytury ?? Bo chyba nie wylewają do miejskiej kanalizacji ?

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×