pełna wersja

Chora na białaczkę Liliana pilnie potrzebuje krwi

2018-02-15 08:37
Chora na białaczkę Liliana pilnie potrzebuje krwi
Fot. archiwum

Trzyletnia Liliana Ojowska z gminy Przodkowo choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Już od grudnia przebywa w szpitalu. Teraz najbardziej potrzebuje krwi. Można jej pomóc, uczestnicząc w zbiórce, która odbędzie się w Luzinie, w ramach akcji „Pomaganie mamy we krwi”.

Niedzielna zbiórka przy luzińskiej wystartuje kaplicy Matki Boskiej Różańcowej wystartuje w niedzielę (18 lutego) o godzinie 9:00 i potrwa do godziny 13:00.

Serdecznie zapraszam wszystkich! Wcześniej przyjeżdżali ludzie z Linii, z Szemuda, z Lęborka. Odzew był zawsze ogromny, co nie dotyczy tylko naszych mieszkańców. Pomagali również strażacy z różnych miejscowości. Mam nadzieję, że podobnie będzie i tym razem – zachęca Katarzyna Szczepaniak, współorganizatorka akcji.

W akcji mogą wziąć udział zdrowe osoby pełnoletnie. W punkcie poboru krwi trzeba się stawić po spożyciu posiłku, z dowodem osobistym. Krwi nie mogą oddawać osoby, które niedawno (2–3 dni wcześniej) przyjmowały leki zawierające kwas acetylosalicylowy, zmniejszające krzepliwość, takie jak aspiryna. W przypadku stosowania antybiotyków należy odczekać z oddawaniem krwi co najmniej 2–3 tygodnie.

Mat. pras.
Mat. pras.

Osoby, które nie mogą bezpośrednio uczestniczyć niedzielnej zbiórce krwi, mogą oddać krew w dowolnym centrum krwiodawstwa, podając informację: „Liliana Ojowska, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne, oddział Hematologii Dziecięcej, ul. Dębinki 7, 80–952 Gdańsk”.

Będzie to już dziewiąta akcja pod hasłem „Pomaganie mamy we krwi”. Tradycyjnie już, na chcących się podzielić tym życiodajnym płynem, przy kaplicy w Luzinie, czekać będą dwa krwiobusy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Przypomnijmy, że podczas ostatniej akcji, przeprowadzonej w październiku ubiegłego roku, udało się zebrać ponad 52 litry, o czym pisaliśmy w tym artykule.

mike

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (9)

Wyrozumiala 2018.02.18 19:27
Oceń:

Jedyna parafia ktora udziela sie w tak szczytnym celu brawo dla proboszcza a takie osoby jak ty zeby kiedys nie musiala byc po drugiej stronie i tez potrzebowac pomocy

MK 2018.02.18 14:04
Oceń:

To ile ty zarabiasz jeśli ofiara kosztuje cię pół wypłaty? Wogle weź się zastanów co ty za głupoty wypisujesz. A kościół to My wszyscy budujemy wiec choć pomóż żeby go szybciej skończono.

oddaje krew bo warto 2018.02.15 19:38
Oceń:

Nie ma tutaj znaczenia jaka krew jest potrzebna. Każdej krwi brakuje, i każda ilość się przyda, jeśli nie dla Liliany to dla innych potrzebujących. ;) Warto oddawać krew, bo to bezcenny dar , którym należy się dzielić (jeśli mamy taką możliwość-możemy) , bo poprzez taki gest ratujemy komuś życie. ! ;)

gość 2018.02.15 10:49
Oceń:

Droga Mieszkanko,

zbiórka krwi nie ma nic wspólnego z wydawaniem pieniędzy i zabiernaiem do kościoła jak to określiłas pół wypłaty. Oddajac krew nie płacisz za to, a co do wszystkich zbiórek pieniędzy sa one dobrowolne i nikt nie zmusza Cie żebyś cokolwiek na nie dawała. Mozesz te pieniądze jak to powiedziałaś przeznaczyć na kościół..

Pozdrawiam

dawca 2018.02.15 09:56
Oceń:

Nie ważne jaką grupę krwi posiadasz, ważna jest zebrana ilość, a klinika przekaże dziewczynce odpowiednią grupę krwi w ilości zebranej na akcji. Życzę powodzenia, też oddam, ale w oddziale w Wejherowie.

equino 2018.02.15 09:35
Oceń:

wszystko fajnie, rozumiem idee samego krwiodawstwa, ale kolejny raz informacja o zbiórce dla osoby chorej bez podania informacji o grupie krwi. Skoro akcja jest dla dzieciaka i konkretną grupę potrzeba podajcie - by ci co mają mogli oddać, a przy okazji pozostałe grupy zebrać - bo w Gdańsku w centrum krwi brakuje.

również mieszkanka 2018.02.15 09:21
Oceń:

Zastanów się co piszesz. Mowa o bezbronnym i niewinnym dziecku, które umiera. Nikt nie zbiera tu pieniędzy tylko co jest bezcenne tj. krew. Oby nigdy nie spotkała Ciebie ani Twoich bliskich podobna tragedia, bo to tragedia całej rodziny. Jeśli nie masz nic sensownego do dodania to może już zamilknij, uszanuj uczucia rodziny, która może te brednie czytać.

mieszkanka 2018.02.15 09:13
Oceń:

Lepiej by zaczął kościół budować!!!Ciągle jakies zbiórki, teraz idąc do kościoła tzreba zabrać pół wypłaty

qba 2018.02.15 11:34
Oceń:

A to ciekawe. Chodzę do kościoła i jeszcze nikt mnie nie zmuszał do dawania pieniędzy. Raczej jest to dobrowolne.
Pani mieszkanko - mamy Wielki Post, może to jest dobry czas żeby przeprosić się z Bogiem i przy okazji oddać krew?

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×