pełna wersja

Masz kalosze? Możesz pomóc z opiece nad fokami

2018-02-21 17:30
Masz kalosze? Możesz pomóc z opiece nad fokami
źródło: FB/Fokarium

„Nowy rok, nowy foczy sezon, nowe zapisy na wolontariat!”. Tak przedstawiciele helskiej Stacji Morskiej zapraszają na terminy letnich wolontariatów w tamtejszym fokarium. Jeden z warunków to… własna para kaloszy!

To prawdziwa gratka dla miłośników zwierząt i jednocześnie Bałtyku. Ruszają zapisy na wolontariat w helskim fokarium.

Jak co roku, zapraszamy na wakacyjny wolontariat w fokarium Stacji Morskiej w Helu. Jest to doskonała okazja na pracowite spędzenie dwóch tygodni oraz zdobycie nowych doświadczeń i znajomości – zachęcają pracownicy Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Terminy wolontariatu organizowane są od początku czerwca do końca września. Aby w nich uczestniczyć, należy mieć ukończone 18 lat, cierpliwość i… parę własnych kaloszy.

A na poważnie – wolontariusz w czasie pracy w Stacji Morskiej ma wiele obowiązków. To m.in. wspomaganie koordynacji ruchu turystycznego (co wymaga cierpliwości do ludzi), pomoc w utrzymaniu porządku i czystości na terenie Stacji Morskiej, przygotowywanie posiłków fokom, sprzątanie po nich, udział w treningu medycznym zwierząt oraz – w razie konieczności – interwencje w terenie przy martwych i żywych zwierzętach.

Więcej szczegółów wraz z formularzem zgłoszeniowym znajdą Państwo na stronie internetowej fokarium w zakładce wolontariat.

Zgłoszenia przyjmujemy do końca kwietnia danego roku, a na początku maja na naszej stronie internetowej pojawi się lista wszystkich zakwalifikowanych wolontariuszy – dodają pracownicy helskiej stacji. – Często o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

raz

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (2)

FALCO MIX 2018.02.21 21:01
Oceń:

Ludzie nie dajcie się otumanic za wstęp do fokarium kasują grube pieniądze a chcieliby żeby ktoś zasuwał cały sezon za darmo i jeszcze przyszedł w swoich kaloszach normalnie śmiech na sali puknijcie się w pusty łeb. TAKIE RZECZY TO TYLKO CHYBA W POLSCE SĄ MORZLIWE

Miś 2018.02.22 09:52
Oceń:

Istnieje coś takiego jak fascynacja i miłość do zwierząt. Dlatego wiele osób chętnie pomaga w schroniskach np. wyprowadzając psy na spacer. Można też np. pomóc opiekować się królikami w sopockim Uszakowie.
Zachęcam do odwiedzin Fokarium w wiosenny kwietniowy weekend.
Wstęp to tylko 5 zł/os. :-)

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×