pełna wersja

Puck: Niebezpieczna droga przez Wojska Polskiego

2018-05-15 13:40
Puck: Niebezpieczna droga przez Wojska Polskiego
Źródło: FB/Puck

Zarówno infrastruktura na ulicy Wojska Polskiego w Pucku, jak i zachowania kierowców nie sprzyjają bezpieczeństwu podróżujących tą trasą rowerzystów, często osób w starszym wieku. Na szczęście, wedle zapowiedzi władz miasta, niebawem trakt doczeka się modernizacji.

Mieszkańcy Pucka zwrócili uwagę na kwestię bezpieczeństwa na ulicy Wojska Polskiego. Jak zauważyli, każdego roku ruch na tej trasie jest większy, droga ta stała się wręcz najbardziej ruchliwą ulicą w mieście. To z kolei się wiąże z pogorszeniem bezpieczeństwa, na przykład rowerzystów.

Chcę zwrócić uwagę na odcinek od ulicy Kaszubskiej do PGK, z którego głównie korzystają działkowicze jednych i drugich Rodzinnych Ogródków Działkowych w liczbie kilkuset, najczęściej pieszo lub rowerem, bo parkingów przy działkach też brakuje – napisała na jednym z facebooowych forów dotyczących Pucka jedna z mieszkanek. – Wybudowany w 1985 roku chodnik tymczasowy, choć już mocno nadgryziony zębem czasu, jest i jakoś pieszym służy. Gorzej wygląda sprawa z rowerzystami, szczególnie tymi w wieku 70 plus, którzy, pomni zakazu jazdy chodnikiem, jeżdżą jezdnią. Każdego lata jestem świadkiem różnych kolizji powodowanych przez pędzące tą drogą, pomimo ograniczenia szybkości do 60 km/h, samochody z udziałem rowerzystów – zauważyła internautka.

I zaapelowała, by na wspomnianym odcinku wprowadzić zakaz wyprzedzania oraz ograniczyć dopuszczalną prędkość. Przydałoby się również wyznaczenie ścieżki rowerowej na części chodnika.

Sprawę skomentowała Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka. Jak poinformowała, decyzja o poprawie sytuacji w tym miejscu zapadła kilka miesięcy temu.

Otóż wszystko gotowe, zlecenie przekazane i prawdopodobnie w czerwcu lub lipcu rozpocznie się remont tego ciągu pieszo-rowerowego – napisała gospodyni miasta. – Czekaliśmy na pozyskanie dofinansowania na ten cel ze starostwa powiatowego, bo to droga powiatowa, oraz z budżetu miasta dokładamy podobną pulę, choć nieco większą.

raz

skomentuj

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.

komentarze (8)

Marcel 2018.05.17 12:41
Oceń:

Jaki wójt Pani burmistrz Pucka Dala bez przetargu wywóz smieci PGK Puck wiec takie podwyrzyki sa haaa

Adam 2018.05.16 07:10
Oceń:

Nie należy zapomnieć również o przejściu dla pieszych z ulicy Kaszubskiej na Kolejową /na wysokości przejazdu kolejowego/ gdzie przenosi sie Starostwo bo brak w tym miejscu przejścia dla pieszych a bloków przybyło na ul. Rybackiej I ludzi tam coraz więcej chodzi

Greg 2018.05.16 05:09
Oceń:

Po prostu wójt do wymiany a zwłaszcza za podwyższenie 100% cen śmieci pamiętamy przy wyborach

Jacek 2018.05.16 00:39
Oceń:

A dlaczego nie zrobić ścieżki rowerowo- pieszej i lokalnej również dla samochodów w śladzie dawnej drogi puckiej z Gdańska od Połchowa albo od Kasztanowej w Żelistrzewie przez pola do Kolejowej w Pucku. Droga funkcjonowała do momentu zbudowania drogi Celbowskiej, czyli około 120 lat temu.

zdziwiony 2018.05.15 20:54
Oceń:

Samochody jeżdżą za szybko, więc wywalili rowerzystów na chodnik. Bardzo logiczne.

pucek 2018.05.15 16:49
Oceń:

Proszę zwrócić uwagę na samochody ciężarowe pędzące rano, idą dzieci do szkoły, rodzice prowadzą dzieci do przedszkola, ciężarówki pędzą tak aż powodują zawirowania powietrza, policja powinna stać jedni z jednej strony drudzy z drugiej i tajniacy po środku niech zrobią akcję na jeden dzień i zobaczą co się dzieje a nie spać po nocy na łąkach pod Gnieżdżewem bo patrol na polu chyba nie jest wymagany o 5 rano.

kolarz 2018.05.15 16:10
Oceń:

Mam nadzieje, że powstanie tam nowy chodnik i asfaltowa ścieżka rowerowa, bo miejsca jest tam sporo na taką inwestycje.

Mieszkaniec 2018.05.15 15:57
Oceń:

Mało tego że niebezpiecznie to jeszcze Policja w bardzo nie typowym miejscu i zaznaczam prywatnym miejscu kontroluje samochody

Komentarze publikowane na portalu Nadmorski24.pl są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Portal nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

zobacz również

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. ×