31.12.2010 09:33 0

Hel - Prezydencka rezydencja zaatakowana

Na Półwyspie Helskim policjanci z Juraty zatrzymali dwóch elblążan. Mężczyźni zatrzymani zostali po tym, jak uszkodzili ogrodzenie ośrodka prezydenckiego i weszli na jego teren. Miłośnicy survivalu mieli przy sobie wyposażenie militarne w tym także broń pneumatyczną. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Grozi im kara nawet 5 lat pozbawienia wolności, a za wtargnięcie do roku.

Przedwczoraj po godz. 20.00 dyżurny puckiej komendy odebrał zgłoszenie o zaparkowanym i utrudniającym wyjazd z terenu byłej jednostki wojskowej przy trasie Jurata – Hel samochodzie osobowym. Funkcjonariusze z komisariatu w Juracie na miejscu zauważyli, że w fordzie znajduje się długa broń oraz część wyposażenia taktycznego. Chwile później pucka komenda otrzymała zgłoszenie o wtargnięciu nieznanych osób na teren ośrodka prezydenckiego.

Jak się okazało dwaj mieszkańcy Elbląga najpierw rozcięli siatkę ogrodzeniową, a następnie weszli na teren ośrodka. Kiedy zorientowali się, że teren jest chroniony wrócili zaparkowanego samochodu. Tam jednak czekali już na nich mundurowi z Juraty. Funkcjonariusze zatrzymali i rozbroili obu mężczyzn. 29 i 30-latek posiadali na sobie odzież przypominającą wojskowy mundur, wyposażeni byli również w noże, broń pneumatyczną imitującą pistolety WALTER oraz inny sprzęt. W samochodzie znajdowały się ponadto m.in. kamizelki taktyczne oraz karabinki pneumatyczne.

Jak ustalili śledczy zatrzymani mężczyźni to miłośnicy survivalu, którzy na terenie leśnym w Helu rozbili namiot i zorganizowali sobie „działania taktyczne”. Obaj trafili do policyjnego aresztu, a samochód oraz całe wyposażenie zostało zabezpieczone przez policjantów. Po sprawdzeniu okazało się, że zarówno broń krótka, jak i długa to wiatrówki – repliki na śrut i plastikowe kulki.

Jeszcze dzisiaj obaj zostaną przesłuchani, usłyszą zarzuty uszkodzenia mienia oraz wtargnięcia na ogrodzony teren ośrodka prezydenckiego. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za wtargnięcie na ogrodzony teren kara nawet do roku pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24