05.01.2011 12:17 0

Obwodnica Trójmiasta zablokowana – koparka zniszczyła wiadukt

Wczoraj wieczorem 15-tonowa koparka spadła z TIR-a na Obwodnicy Trójmiasta i poważnie uszkodziłą wiadukt. Kilkukilometrowy odcinek drogi między Kowalami a Straszynem został wyłączony z ruchu. Nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 17. Transportowana na naczepie koparka nie zmieściła się pod wiaduktem i uderzyła w niego. Koparka spadła z TIR-a a jej fragmenty uszkodziły dwa przejeżdżające auta. W wyniku wypadku została odsłonięta konstrukcja wiaduktu.

Kierowca TIR-a nie posiadał zniezbędnych zezwoleń na przewóz koparki, a ładunek przekraczał dozwoloną wysokość.

Po usunięciu z jezdni koparki i sprzątnięciu gruzu akcję przerwano. Eksperci musieli zaczekać do rana, aby móc ocenić zniszczenia spowodowane na wiadukcie przez maszynę. Odcinek w kierunku Łodzi między Kowalami a Straszynem pozostanie zamknięty co najmniej do czasu zakończenia wizji lokalnej.

Otwarcie drogi wstępnie planowano na godz. 10, jednak do tej pory pozostaje ona wyłączona z ruchu. Nie wiadomo kiedy ruch na obwodnicy zostanie przywrócony.

Według wstępnych ustaleń inspektora nadzoru budowlanego i specjalistów z GDDKiA uszkodzenia wiaduktu są tak poważne, że będzie on musial zostać rozebrany.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24