06.01.2011 09:10 0

Gdynia: Wyskoczył z lokomotywy, z której ukradł monitor i gaśnicę

Wczoraj po północy w ręce policjantów z Chyloni trafił 31 letni mieszkaniec Gdyni. Wyskakującego z lokomotywy mężczyznę zauważył maszynista kolejki SKM, który zatrzymał pociąg i ujął złodzieja trzymającego w ręku gaśnicę, a w plecaku monitor. Sprawca był wcześniej notowany za innego rodzaju przestępstwa. Teraz, za kradzież mienia grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Nocny patrol z Chyloni wczoraj około godz. 00:30 wezwany został na ul. Morską, gdzie miało dojść do kradzieży mienia kolejowego. Gdy policjanci dotarli na miejsce zastali tam maszynistę pociągu SKM, funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei oraz 31 letniego mężczyznę z gaśnicą i plecakiem, wewnątrz którego znajdował się monitor.

Jak ustalili policjanci, maszynista kolejki SKM zauważył wyskakującego mężczyznę ze stojącej lokomotywy. W ręku trzymał on gaśnicę a na plecach zawieszony miał plecak. Maszynista podejrzewając, że doszło do przestępstwa, natychmiast zatrzymał kolejkę i udał się w pościg za sprawcą. Po chwili ujął nocnego marka i wezwał pracowników kolei oraz policję.

Zabezpieczony przez policjantów sprzęt trafił z powrotem do właściciela.

31 letni mieszkaniec Gdyni był już wcześniej karany. We wrześniu opuścił zakład karny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24