22.02.2011 10:14 0

Podróżnicze spotkanie w Miejskiej Informacji w Gdyni

ola i Jarek Kania oraz ich córeczka Róża / fot. najagody.blox.pl

Miejska Informacja w Gdyni (ul. 10 Lutego 24) zaprasza dziś na spotkanie z gdyńskimi globtroterami – Jolą i Jarkiem Kania, a także wernisaż wystawy fotografii „Świat oczami podróżników”. Zdjęcia dokumentują wyprawy uczestników Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, które od trzynastu lat odbywają się w Gdyni. Początek – godz. 17.00.

Spotkanie z młodymi podróżnikami i ich wyprawami „Raczkując przez świat” odbędzie się w sali 107 Urzędu Miasta Gdyni przy ul. 10 Lutego 24.

Jola i Jarek Kania zaczynali swe podróże we dwoje, ale z każdą wyprawą skład rodziny się powiększał. Za pierwszą wspólną podróż dookoła świata, w dodatku poślubną, otrzymali Nagrodę Publiczności na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w 2009 r. W następnych wyprawach brały udział ich dzieci. Pierwsza z nich to pokonanie Drogi św. Jakuba z Porto do Santiago de Compostela. Dokonali tego, gdy córka Róża miała 8 miesięcy i była najmłodszym pielgrzymem na szlaku. W ubiegłym roku Jola i Jarek Kania udali się w romantyczną podróż koleją transsyberyjską nad Bajkał. Cztery dni jazdy pociągiem nie były straszne ani 1,5-rocznej Róży, ani Joli, która była wówczas w piątym miesiącu ciąży. A teraz podróżnicy szukają inspiracji na kolejną wyprawę.

Wystawa fotografii eksponowana będzie do 19 marca, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 17.00, w sobotę w godz. 9.00 – 15.00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24