23.02.2011 09:31 0

Reda: Okradł ludzi, którzy dali mu dach na głową

Policjanci z Redy ustalili sprawcę przywłaszczenia laptopa oraz złotego łańcuszka. Jak się okazało był nim 29-latek, który mieszkał u pokrzywdzonych. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Funkcjonariusze prewencji z wejherowskiej komendy w sobotę zatrzymali osobę poszukiwaną sądowym nakazem, celem osadzenia w najbliższym areszcie śledczym bądź zakładzie karnym. Jak się okazało 29-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego był także poszukiwany przez policjantów z Redy, którzy ustalili, że najprawdopodobniej 18 lutego br. przywłaszczył sobie laptopa oraz złoty łańcuszek .

Sprawca mieszkał u pokrzywdzonych nic za to nie płacąc, a do tego był na ich utrzymaniu. Dodatkowo właściciele mieszkania udostępnili mu swój komputer przenośny typu laptop. Po pewnym czasie zarządzali jego zwrotu. Mężczyzna nie oddał im go, twierdząc, że zostawił go u swojego kolegi. Następnie wyszedł z domu i już do niego nie wrócił. Policjanci ustalili, że sprawca dał laptopa i złoty łańcuszek do lombardu na terenie powiatu wejherowskiego. Mienie zostało odzyskane.

Wczoraj 29-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego został przesłuchany oraz usłyszał zarzuty. Sprawca został przetransportowany przez policjantów do wejherowskiego Aresztu Śledczego.

Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24