23.02.2011 15:25 0

Powiat Wejherowski: Jeden na "zakazie", a drugi "na podwójnym gazie"

Policjanci zatrzymali kierowcę forda do kontroli drogowej. Jak się okazało w trakcie sprawdzenia kierowca miał sądowy zakaz na kierowanie wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Kolejny kierowca zatrzymany przez funkcjonariuszy miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za naruszenie przepisów obaj kierowcy odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Łęczycach na terenie gminy przed godziną 14:00 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla astry. Funkcjonariusze wyczuli od kierującego alkohol. Badanie alkotestem potwierdziło, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi z Oddziałów Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku o godzinie 17:00 zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda w Wejherowie na ul. 10- lutego. Sprawdzenie w policyjnych kartotekach wykazało, że kierowca miał aktualny sądowy zakaz na kierowanie wszelkimi pojazdami mechanicznymi.

Obaj kierowcy za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Nietrzeźwemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast kierowcy, który naruszył sądowy zakaz do lat 3.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24