02.03.2011 08:49 0

Gdańsk: Ponad kilogram amfetaminy nie trafi na rynek

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową wczoraj zatrzymali dwóch gdańszczan - 22 i 40-letniego. Jeden z nich to wielokrotnie poszukiwany i karany za handel znaczną ilością narkotyków przestępca. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 1,3 kg amfetaminy oraz 0,3 kg marihuany. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Wczoraj gdańscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową na Przymorzu zatrzymali 22-letniego gdańszczanina. Policjanci w trakcie kontroli, znaleźli przy nim 270 porcji marihuany. Chwilę później funkcjonariusze pojechali sprawdzić drugiego z wytypowanych mężczyzn, którzy mogą posiadać narkotyki. Zapukali do drzwi mieszkania 40-letniego mieszkańca Gdańska. Podejrzenia policjantów potwierdziły się. W trakcie przeszukania, znaleźli schowane w piwnicy reklamówki, w których łącznie było 1,3 kg amfetaminy oraz prawie 0,3 kg marihuany.

Obaj zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. 40-latek był w przeszłości wielokrotnie poszukiwany i karany za handel znaczną ilością narkotyków. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna nadal zajmuje się tym przestępczym procederem. Sprawa ma charakter rozwojowy. Kryminalni sprawdzają skąd zatrzymani mieli zabezpieczone środki odurzające i do kogo miały one trafić.

Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 8 lat. Za handel nimi grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24