02.03.2011 10:41 0

Gdańsk: Poszukiwana nieletnia wpadła na kredzieży

Policjanci z Wrzeszcza zatrzymali 15-latkę z Rumi, która w jednym ze sklepów z odzieżą w galerii handlowej próbowała ukraść bluzki, kurtkę oraz balsam do ciała o wartości ponad 300 zł. Funkcjonariusze odzyskali skradziony łup. Podczas sprawdzania danych nieletniej, policjanci ustalili, że jest ona poszukiwana w związku z ucieczką z placówki wychowawczej.

Wczoraj wieczorem pracownik jednego ze sklepów z odzieżą w galerii handlowej, zadzwonił na numer alarmowy i poinformował dyżurnego, że pracownik ochrony ujął dziewczynę, która chciała ukraść towar warty ponad 300 zł.

Policjanci z Wrzeszcza szybko przyjechali na miejsce i zatrzymali 15-letnią mieszkankę Rumi. Jak ustalili funkcjonariusze, dziewczyna po wejściu do sklepu wzięła z półki dwie bluzki, kurtkę i balsam do ciała, a następnie schowała je do torby. Chwilę później amatorka kradzionej odzieży i kosmetyków próbowała wyjść ze sklepu, nie płacąc za ten towar. W porę jednak została ujęta przez ochronę i przekazani w ręce policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że nieletnia jest osobą poszukiwaną i uciekła z placówki wychowawczej. 15-latka trafiła policyjnej izby dziecka, skąd zostanie przewieziona do ośrodka wychowawczego, w którym decyzją sądu powinna przebywać.

O całym zdarzeniu zostanie poinformowany sędzia dla nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie 15-latki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24