04.03.2011 14:18 0

Gdańsk: Wyniósł telewizor i użytkował jak swój

Kryminalni z Oksywia ustalili dane sprawcy kradzieży telewizora. Okazał się nim 27 latek z Gdyni, który popełnił przestępstwo wykorzystując otwarte drzwi mieszkania. Wczoraj policjanci odzyskali skradziony telewizor, a mężczyzna usłyszał zarzuty. Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Do Komisariatu Policji Gdynia Oksywie 20 stycznia br. zgłosiła się mieszkanka z ul. Płk. Dąbka informując, że dzień wcześniej jakaś nieznana osoba weszła pod jej chwilową nieobecność do mieszkania i ukradła jej telewizor wart blisko 900 zł.

Policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz wykonali wszystkie niezbędne w tym zakresie czynności. Kryminalni zajęli się rozpytywaniem ewentualnych świadków zdarzenia i zbieraniem informacji, które mogły im pomóc w ustaleniu sprawcy kradzieży. Wczoraj cała sprawa została przez nich wyjaśniona, bowiem podczas przeszukania mieszkania jednej z podejrzewanych osób, funkcjonariusze zabezpieczyli skradziony telewizor. Sprawcą okazał się 27 latek z Gdyni, który zwyczajnie użytkował telewizor jako swoją własność.

Mężczyzna po przewiezieniu do komisariatu usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, a odzyskane mienie w niedługim czasie trafi do właścicielki.

Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24