07.03.2011 14:01 0

Wejherowo: Nieletni uszkodzili dach samochodu

Policjanci zatrzymali dwóch nieletnich sprawców uszkodzenia samochodu cinquecento. Jak ustalili policjanci, chłopcy biegali po dachu samochodu, gdyż jak stwierdzili są parkourowcami. Chłopcy za skutki swoich akrobacji - zniszczone mienie odpowiedzą przed sądem.

W sobotę w Wejherowie przed godziną 15:00 dyżurny wejherowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie z informacją, że jacyś chłopcy skaczą po dachu samochodu marki Cinquecento. Na miejsce został natychmiast skierowany policyjny patrol, który na ul. Nanickiej zauważył uciekających nieletnich. Już po chwili 15 i 16-latkowie zostali zatrzymani. Jak wyjaśnili funkcjonariuszom, pasjonują się sportem Le Parkour. Mundurowi wyjaśnili nieletnim, że za swoje zachowanie muszą odpowiedzieć, bo to, że uprawiali sport nie zwalnia ich z odpowiedzialności za zniszczony dach w samochodzie.

Niebawem nieletni zostaną przesłuchani oraz usłyszą zarzuty. Za popełniony czyn karany odpowiedzą przed Sadem Rodzinnym i Nieletnich w Wejherowie. Wobec nieletnich sąd może zastosować kary: zobowiązać do określonego postępowania, a zwłaszcza do naprawienia wyrządzonej szkody, do wykonania określonych prac lub świadczeń na rzecz pokrzywdzonego lub społeczności lokalnej, zastosować nadzór kuratora, orzec umieszczenie w rodzinie zastępczej, w młodzieżowym ośrodku wychowawczym czy też orzec umieszczenie w zakładzie poprawczym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24