07.03.2011 14:16 0

Nietrzeźwy weekend na sopockich drogach

Podczas minionego weekendu sopoccy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z zatrzymanych miał prawie 1,20 promila, drugi prawie pół promila alkoholu w organizmie.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie samochodem po użyciu alkoholu kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu lub grzywny. Kierowcom grozi również utrata prawa jazdy.

W sobotnią noc, uwagę funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego zwrócił jadący ul. Obrońców Westerplatte mężczyzna kierujący golfem. Wyraźnie nie dawał sobie rady z prowadzeniem samochodu. Zwalniał, przyspieszał, hamował gdy nie było takiej potrzeby. Taki styl jazdy utwierdził policjantów w przekonaniu, że kierowca może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Sopotu ma w organizmie prawie 1,20 promila alkoholu.

Kolejny kierowca na „podwójnym gazie” został zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Morskiej. Kierujący swoim mercedesem mieszkaniec Gdyni miał prawie pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie samochodem po użyciu alkoholu kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu lub grzywny. Kierowcom grozi również utrata prawa jazdy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24