07.03.2011 14:22 0

Gmina Wejherowo: Na podwójnym gazie uderzył w drzewo

Fot. KPP Wejherowo

Dwie osoby ranne w wyniku wypadku drogowego na terenie Gowina (gmina Wejherowo) zostały przetransportowane do wejherowskiego szpitala. Policyjne badanie alko - testem wykazało, że 40- letni kierowca opla astry miał ponad promil alkoholu w organizmie. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

W sobotę po godzinie 16:00 w Gowinie doszło do wypadku drogowego. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wstępnie ustalili okoliczności wypadku. Jak wynika, z poczynionych ustaleń, 40-letni kierujący jadąc ul. Wejherowską w miejscowości Gowino w kierunku Wejherowa, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Mundurowi poddali kierowcę opla badaniu alko - testem, które wykazało że miał ponad promil.

W wyniku wypadku dwaj pasażerowie lat 31 i 33 z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do wejherowskiego szpitala. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24