05.10.2010 12:33 0

Gryf przegrał po dramatycznym meczu na Wzgórzu

Dramatyczny przebieg miał mecz Gryfa Orlex Wejherowo z Chemikiem Police z 9. kolejki spotkań III ligi Bałtyckiej. Gospodarze przegrali ten pojedynek 3:4. Dla Gryfa bramki zdobyli: Ł. Kłos, Ł. Kozłowski i P. Politowski.

Mimo, iż Chemik po 8 kolejkach spotkań zdobył zaledwie 4 punkty zdołał pokonać gospodarzy, którzy na swoim koncie posiadają 13. Niedzielny mecz na Wzgórzu Wolności kibice będą mieli w swojej pamięci na długo. Gryfici, którzy do meczu podeszli z pewnością, że wygrają zostali skarceni przez zawodników z Polic.

Pierwszą bramkę goście zdobyli już w 17 minucie, autorem okazał się obrońca Gryfa – Paweł Sobczyński, który z drugiego metra pokonał Macieja Szlagę. Na odpowiedź kibice czekali 10 minut. Wtedy indywidualną akcją popisał się Łukasz Król, który strzałem z lewej nogi po długim rogu pokonał golkipera gości doprowadzając do wyrównania. Do przerwy utrzymywał się remis. Za to przerwie publiczność miała okazję obejrzeć aż pięć bramek. Pierwsza Padła w 56 minucie, błąd obrońców Gryfa wykorzystał Wydurski, który wykorzystał dośrodkowanie swojego kolegi i mierzonym strzałem z lewej nogi pokonał bramkarza Gryfa. Minutę później znów był remis, idealne dośrodkowanie Jarosława Felisiaka wykorzystał obrońca Gryfa – Paweł Politowski, który najwyżej wyskoczył w polu karnym i głową strzelił drugą bramkę Dla żółto – czarnych. Jednak to nie był koniec ataków gości z Polic. W 60 minucie ponownie Wydurski pokonuję Szlagę i ponownie wykorzystuję niemoc wejherowskich obrońców. W 86 minucie do upragnionego wyrównania doprowadza Łukasz Kozłowski, który mierzonym płaskim strzałem z 15 metrów pokonuję Wiśniewskiego. Gdy już wszyscy na trybunach myśleli, że taki wynik utrzyma się do końca pojedynku, zmartwili się, gdy w 90 minucie Chemik przeprowadził kolejny kontratak, po którym bez większego zaangażowania jeden z pomocników gości będąc w przewadze trafił do siatki gości.