08.03.2011 14:22 0

Gdańsk: Fałszywy emeryt wyłudzał pożyczki

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali 61-letniego mężczyznę, który posługując się m.in. sfałszowaną legitymacją emeryta wojskowego wyłudził pożyczki na zakup różnego rodzaju sprzętu RTV i AGD na minimum 30 tys. zł. W przestępczym procederze pomagał mu 44-letni mężczyzna, który dzisiaj rano trafił w ręce policji. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za oszustwa grozi im kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Gdańscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, od pewnego czasu rozpracowywali działalność przestępczą pewnego 61-letniego mieszkańca Rumi. Policjanci ustalili, że mężczyzna „załatwił” sobie fałszywe dokumenty i będzie próbował wyłudzić pożyczkę. Wczoraj rano, 61-latek z fałszywą legitymacją emeryta wojskowego przyszedł do jednego z marketów, by załatwić formalności związane z zakupem na raty m.in. kina domowego, aparatu fotograficznego i konsoli do gier o łącznej kwocie 4,5 tys. zł. Na miejscu czekali już na niego policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Mężczyzna został zatrzymany.

Śledczy ustalili, że to nie pierwsze tego typu przestępstwo na jego koncie. Z zebranych materiałów wynika, że zatrzymany mężczyzna najprawdopodobniej wyłudził jeszcze co najmniej trzy inne pożyczki na zakup sprzętu RTV i AGD, mieszkaniową oraz konsumencką na łączną kwotę nie mniejszą niż 25 tys. zł. Sprawca posługiwał się fałszywą legitymacją emeryta wojskowego.

W trakcie dalszych czynności, policjanci ustalili, że 61-latek nie działał sam. W przestępczym procederze pomagał mu 44-letni mieszkaniec Rumi, który w przeszłości karany był za oszustwa i podrabianie dokumentów. Dzisiaj rano policjanci zatrzymali go i przewieźli do policyjnego aresztu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24