10.03.2011 11:43 0

Gdyńskie "pszczółki" mistrzyniami Polski cheerleaderek

Cheerleaderki z zespołu ESKA z Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni zwyciężyły w Mistrzostwach Polski Cheerleaders rozegranych w Chorzowie.

W mistrzostwach uczestniczyły 42 drużyny z 22 miast, w sumie ponad 400 zawodniczek. Gdynianki startowały w kategorii juniorek młodszych w dywizji pom dance. Zespół został okrzyknięty „pszczółkami znad morza” ze względu na zaprezentowaną choreografię „Pszczółka Maja”, która podbiła serca publiczności i sędzin. Drużyna ESKA trenuje już drugi rok pod kierunkiem Julii Barańskiej i Kamili Hamerskiej.

To nie jedyny gdyński akcent w zawodach. Drugie miejsce w kategorii juniorek, również w dywizji pom dance, zajął zespół Fantazja z Gimnazjum nr 3. Jego trenerem jest Małgorzata Frącek.