10.03.2011 13:33 0

Gdynia: Zatrzymano dwóch dilerów

Policjanci z Witomina podczas działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali czterech mężczyzn. Dwóch z nich wpadło w ręce stróżów prawa za posiadanie narkotyków, jeden za handlowanie nimi, a ostatni za jazdę po marihuanie.

Wszyscy w niedługim czasie odpowiedzą przed sądem za swoje czyny. Za handel narkotykami grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, za ich posiadanie do lat 3, a za jazdę po narkotykach do 2.

Policjanci z Komisariatu Policji Gdynia Witomino podczas wtorkowych działań przeciwko przestępczości narkotykowej zatrzymali czterech mężczyzn. Dwóch z nich wpadło na ul. Okrężnej. Policjanci zaobserwowali jak do pojazdu m-ki BMW wsiada mężczyzna, który przekazuje kierowcy woreczek foliowy. Funkcjonariusze widząc, że dochodzi pomiędzy obserwowanymi do transakcji, natychmiast podjęli interwencję. Po ich wylegitymowaniu okazało się, że są to mieszkańcy Gdyni w wieku 22 i 33 lata. Podczas kontroli osobistej kierowcy, policjanci ujawnili w kieszeni jego kurtki, woreczek foliowy z białą substancją. Natomiast 22-letni pasażer w kieszeni spodni posiadał także woreczek ale z białym proszkiem. Dalsze jego przeszukanie ujawniło w bieliźnie kolejne woreczki.

Mężczyźni zostali przewiezieni do komisariatu, a funkcjonariusze dalej prowadzili czynności na miejscu zdarzenia. Wezwany przewodnik wraz z psem do wyszukiwania zapachu narkotyków ujawnił w pobliskim lesie kolejne narkotyki. Schowane były w siatce i razem z wagą elektroniczną przykryte gałęziami. Całość znaleziska została zabezpieczona i przekazana do badań specjalistycznych.

Za posiadanie narkotyków odpowie także trzeci z zatrzymanych tego dnia mężczyzna. Wpadł w ręce policjantów z Witomina na klatce schodowej jednego z bloków przy ul. Chwarznieńskiej. 22-letni gdynianin palił sobie "nielegalnego" papierosa a drugiego miał w kieszeni. Badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana.

Ostatni z zatrzymanych to kierowca, który znajdując się pod wpływem działania środka odurzającego prowadził oplem. Wobec dilera Komendant Komisariatu w Gdyni Witominie wystąpił z wnioskiem o zastosowanie przez Sąd Rejonowy w Gdyni najsurowszego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24