14.03.2011 12:31 0

Reda: Uderzył w drzewo

KPP Wejherowo

2 osoby ranne to bilans wypadku drogowego, do którego doszło w sobotni poranek w Redzie. 26-letni kierowca uderzył w drzewo. Jak ustalili policjanci miał sądowy zakaz na kierowanie wszelkimi pojazdami mechanicznymi, a w dodatku był nietrzeźwy. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat oraz dożywotni zakaz na kierowanie pojazdami mechanicznymi. 

W sobotę wczesnym rankiem dyżurny z Komisariatu Policji w Redzie otrzymał zgłoszenie o zaistniałym wypadku drogowym na ul. Rekowskiej. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego udali się na miejsce zdarzenia i wstępnie ustalili przebieg wypadku. Z szkicowych informacji wynika, że 26-letni kierowca volkswagena golf jadąc ul. Rekowską w kierunku ul. Puckiej najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. 

Mundurowi poddali kierowcę badaniu alko-testem, które wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dalsze sprawdzenia w policyjnych kartotekach wskazało, że 26- latek miał sądowy zakaz na kierowanie wszelkimi pojazdami mechanicznymi obowiązujący do maja 2014 roku.   W skutek wypadku, 26 letni kierowca oraz jego 23-letni pasażer, z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do wejherowskiego szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat oraz możliwość zastosowania kary dożywotniego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24