14.03.2011 14:46 0

Puck: Napadł, żeby mieć na alkohol

W sobotnie popołudnie puccy mundurowi zatrzymali 5 mieszkańców Pucka, wśród których znajdował się sprawca rozboju. Zaatakowany mężczyzna okradziony został z telefonu komórkowego i pieniędzy, za które zakupiony został alkohol.

Funkcjonariusze ustalili tożsamość podejrzanego. 27-latek zostanie doprowadzony do prokuratury. Usłyszy zarzut rozboju, za który grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci z wydziału kryminalnego puckiej komendy zatrzymali w minioną sobotę około godz. 17.00 w Pucku 5 mieszkańców miasta. Wśród nich znajdował się podejrzany o dokonanie rozboju na 24-letni mieszkaniec gm. Krokowa. Sprawca zaatakował swoją ofiarę zadając jej uderzenia w głowę, po czym zabrał telefon komórkowy i 200 złotych. Pieniądze posłużyły na zakup alkoholu. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka butelek wysokoprocentowych trunków.

Śledczy wyjaśniający okoliczności zdarzenia ustalili, że sprawcą tego przestępstwa jest 27-letni Pucczanin. Wykluczono udział w zdarzeniu pozostałych czterech mężczyzn, zostali oni przesłuchani i zwolnieni. Dzisiaj 27-latek ma usłyszeć w prokuraturze zarzut rozboju. 

Za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24