15.03.2011 15:37 0

Gdańsk: Kradzione kosmetyki schowała pod ubraniami swoich dzieci

Wczoraj policjanci z Suchanina zatrzymali trzy młode gdańszczanki. Próbowały one ukraść ze sklepu kosmetyki, chowając je pod kombinezony swoich małych dzieci i do ich wózków. Funkcjonariusze odzyskali cały skradziony łup. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Wczoraj po południu pracownik jednego z supermarketów, zadzwonił na numer alarmowy i poinformował dyżurnego, że pracownik ochrony ujął kobiety, które chciały ukraść towar warty 660 zł.

Funkcjonariusze z Suchanina szybko pojechali pod wskazany adres i zatrzymali trzy gdańszczanki w wieku od 18 do 25 lat, które przez linię kas przeszły z kradzionym towarem. Policjanci ustalili, że do sklepu weszły one z wózkami dziecięcymi. W jednym z nich siedział roczny synek 25-latki, natomiast w drugim dwuletnia córeczka 20-latki. Podczas pobytu w supermarkecie, wybrany przez siebie towar młode gdańszczanki schowały pod kombinezony swoich pociech, a także do wózków dziecięcych. Następnie kobiety przeszły przez linie kas, nie płacąc za wybrany asortyment 660 zł. Przy zatrzymanych mundurowi znaleźli kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju kosmetyków, m.in. cienie do powiek, tusze do rzęs, farby do włosów i perfumy. Cały skradziony towar powrócił na półki sklepowe.

Zatrzymane gdańszczanki po usłyszeniu zarzutów kradzieży, zostały zwolnione do domu. 20-latka była wcześniej notowana za pobicie oraz groźby karalne, natomiast jej młodsza o dwa lata koleżanka za pobicie i rozbój

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24