15.03.2011 16:16 0

Gdańsk: Poszukiwany listami gończymi

W ręce funkcjonariuszy z Suchanina wpadła para, która chcąc zapewnić sobie lokal mieszkalny, włamała się do jednego z domków letniskowych na terenie bazy harcerskiej. Okazało się, że 40-letni sprawca jest osobą poszukiwaną trzema listami gończymi. Policjanci ustalają jak długo para nielegalnie zamieszkiwała domek i jakie starty z tego tytułu poniósł hufiec harcerski.

Wczoraj wieczorem z dyżurnym komisariatu na Suchaninie skontaktował się komendant hufca harcerskiego i poinformował, że podczas kontroli bazy harcerskiej przy ul. Jaśkowa Dolina stwierdził, że w jednym z domków letniskowych nielegalnie zamieszkuje jakaś para.

Policjanci przyjechali pod wskazany adres i zatrzymali 40-letniego sprawcę i jego 35-letnią znajomą. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną trzema listami gończymi przez policjantów z Poznania. Teraz funkcjonariusze ustalają jak długo para zamieszkiwała pod dachem domku letniskowego bazy harcerskiej i ile ich nocleg będzie kosztować pokrzywdzoną instytucję.

Póki co dzisiejszą noc zatrzymane osoby spędziły w policyjnym areszcie.

Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24