20.03.2011 11:47 0

Gdynianki w półfinale! Zobacz retransmisje meczu!

Po kolejnym emocjonującym spotkaniu ćwierćfinałowym Lotos Gdynia pokonał na wyjeździe Matizol Lider Pruszków 58:48, a tym samym awansował do półfinału Mistrzostw Polski!

Już od pierwszych minut meczu gospodynie tego spotkania objęły prowadzenie, którego broniły do połowy czwartej kwarty. Po pierwszych dziesięciu minutach prowadziły 7 punktami - 13:6, zaś po dwudziestu tylko trzema - 27:24.

Po powrocie z szatni gdynianki grały pewniej, starając się odrobić straty z pierwszej połowy. Jednak nie wszystko szło po myśli Lotosu Gdynia. Po kolejnych dziesięciu minutach podopieczne Georga Dikeoulakosa przegrywały już pięcioma punktami 38:33. Prawdziwa walka rozpoczęła się w czwartej kwarcie. Skuteczniejsza gra w ataku oraz mocniejsza obrona sprawiły, że broniące tytułu Mistrza Polski gdynianki stopniowo odrabiały straty. W połowie decydującej części spotkania doprowadziły do remisu,a chwilę później objęły prowadzenie, którego nie oddały już do końca. Grałyśmy nie tylko przeciwko drużynie Lidera Pruszków, ale również mierzyłyśmy się z brakiem własnej skuteczności. Już od pierwszych minut miałyśmy wiele otwartych pozycji , jednak dopiero w czwartej kwarcie zaczęłyśmy je wykorzystywać.- powiedziała po meczu Olivia Tomiałowicz. Bardzo się cieszymy, że wygrałyśmy już w drugim meczu, gdyż mamy teraz więcej czasu na odpoczynek oraz na aby przygotować się do spotkań z Wisłą.- dodała.

To było wspaniałe zwycięstwo. Pomimo przeciwności losu, problemów z kontuzjami Marty Jujki, Magdy Kaczmarskiej oraz Darii Mieloszyńskiej potrafiłyśmy stworzyć zespół i wygrać to trudne, a zarazem bardzo dla nas ważne spotkanie. Jestem z tego powodu bardzo dumna- powiedziała Ketia Swanier. Chciałabym również podziękować naszym kibicom, którzy przebyli długą drogę aby nas wspierać.- dodała.

Teraz gdynianki mają kilka dni na odpoczynek. Kolejnym przeciwnikiem naszej drużyny będzie drużyna Wisły Can-Pack Kraków. O finał walka toczyć się będzie do 3 zwycięstw. Spotkania, rozegrane zostaną 26 i 27 marca w Krakowie. Kolejne 1 kwietnia w Gdyni. Ewentualne czwarte spotkanie odbędzie się 2 kwietnia w Gdyni, zaś piąte w Krakowie.