21.03.2011 08:12 0

Rumia: Gryf lepszy od Orkana

Inauguracyjne spotkanie bałtyckiej III-ligi pomiędzy Orkanem Rumia a Gryfem Wejherowo obfitowało wiele dobrych akcji. Lepsi okazali się piłkarze z Wejherowa, wygrywając 3:2.

Autorem pierwszego gola był Gicewicz. Bramka podała już po kwadransie gry. Orkan starał się wyrównać, jednak to Gryf wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, po celnym strzale Pomorskiego. Chwilę później kontaktowego gola zdobył Smarzyński.

Pierwsza połowa derbowego spotkania zakończyła się wynikiem 2:1 dla Gryfa. Wynik meczu nie był zatem przesądzony. Rumiani doprowadzili do remisu w 60 minucie, po bramce Kazimierczaka. Gola na wagę zwycięstwa na 12 minut przed końcem meczu strzelił Gicewicz.

Bramki: M. Smarzyński (30), P. Kazimierczak (60) - G. Gicewicz 2 (16, 78), D. Pomorski (26).

Składy zespołów:

Orkan SSA: Duda, Rogalski, Dirda, Kowalczyk (36 Kazimierczak), Kowol, Żuk (61 Bodzak), Prinz (75 Szweda), Smarzyński, Adamus, Banaczek, Kazubowski.

Gryf: Szlaga, Kłos, Kowalski, Kostuch (66 Felisiak), Gicewicz, Sobczyński, Pomorski (79 Tatarczuk), Kołc, Politowski, Kotwica, Krzemiński (90 Wicki).