08.10.2010 10:50 0

Trzy rekordy Polski redzianina Mirosława Łuniewskiego w Austrii

W znakomitym stylu zakończył tegoroczny sezon startowy redzianin Mirosław Łuniewski, który startował w Międzynarodowych Mistrzostwach Austrii w chodzie sportowym. Rywalizację na dystansie 30 km ukończył na drugiej pozycji przegrywając jedynie z najlepszym weteranem tegorocznego sezonu na świecie Fabio Ruzierem ze Słowenii. Jednak wyczyn jakiego dokonał Mirosław Łuniewski jest niecodzienny, ponieważ w jednym starcie ustanowił aż trzy rekordy Polski weteranów. 15 km pokonał w czasie 1:19:14, 25 km przeszedł w 2:13:02. Na mecie uzyskał rezultat 2:43:49 Trasa mistrzostw usytuowana była wzdłuż rzeki Dunaj. Zawody zostały rozegrane przy bezdeszczowej pogodzie w temperaturze 10oC.

Medaliści dystansu 30 km 1. Fabio Ruzier – Słowenia – 2:36:26 2. Mirosław Łuniewski – Polska – 2:43:49 3. Laszlo Venyercsan – Węgry – 2:49:32