03.04.2011 15:01 0

Seahawks Gdynia - AZS Silesia Miners 34:23

We wczorajszym meczu futbolu amerykańskiego na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni drużyna Seahawks pokonała AZS Silesia Miners 34:23. Tym samym, Jastrzębie udanie zainaugurowali sezon 2011 i po pierwszej kolejce zajmują 5-te miejsce w tabeli I PLFA.

Spotkanie od początku ułozyło się po myśli gospodarzy, którzy już w pierwszej kwarcie, po przyłożeniach Luka Zetazate i Sebastiana Krzysztofka, a także 2 punktach z podwyższenia Macieja Siemaszko prowadzili 14:0. Pierwsze punkty w drugiej kwarcie zdobyli Górnicy po field goal’u Piotra Misia. Ofensywa Seahawks szybko dołożyła jednak dwa touchdown’y, a punkty ponownie zdobywali Zetazate i Krzysztofek oraz Gaweł Pilachowski poprzez 2 point conversion i w połowie spotkania tablica wyników pokazywała 28:3 dla ekipy z Gdyni. W trzeciej kwarcie, po kolejnej świetnej, 34-jardowej akcji duetu Zetazate-Krzysztofek, ten drugi wykonał czwarte przyłożenie dla Seahawks. Nic wówczas nie wskazywało na to, aby gospodarze mieli jakiekolwiek problemy z odniesieniem wysokiego zwycięstwa. Ostatnia odsłona spotkania przyniosła gdyńskim kibicom jednak wiele nerwowych emocji, albowiem Minersi w błyskawicznym tempie rzucili się do odrabiania strat. Ich 20 punktów zdobytych w dwóch przyłożeniach grającego trenera Michała Kołka oraz jednym Grzegorza Sudera, spowodowało, że w zespole gości pojawiła się nadzieja na zdobycie kolejnych dwóch touchdown’ów i przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę. Zabrakło im jednak czasu i pierwszy mecz sezonu zakończył się triumfem gospodarzy 34:23.

I kwarta

• 6:0 przyłożenie Luke’a Zetazate po 2-jardowej akcji biegowej
  • 14:0 przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Maciej Siemaszko po podaniu Luke’a Zetazate)

II kwarta

• 14:3 22-jardowe kopnięcie z pola Piotra Misia
  • 20:3 przyłożenie Luke’a Zetazate po 3-jardowej akcji biegowej
  • 28:3 przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 25-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate (podwyższenie za dwa punkty Gaweł Pilachowski)

III kwarta

• 34:3 przyłożenie Sebastiana Krzysztofka po 34-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate

IV kwarta

• 34:9 przyłożenie Michała Kołka po 1-jardowej akcji biegowej
  • 34:17 przyłożenie Grzegorza Sudera po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Kajetan Kamiński po podaniu Michała Kołka)
  • 34:23 przyłożenie Michała Kołka po 7-jardowej akcji biegowej