11.10.2010 09:13 0

Piąte zwycięstwo Vistalu Łączpol Gdynia w PGNiG Superlidze

W 5 kolejce PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, w Gdyni piłkarki ręczne Vistalu Łączpolu wygrały z AZS Politechnikę Koszalińską 29:15 (14:12). Było to już piąte zwycięstwo gdynianek w tym sezonie.

Pierwsza połowa meczu była bardzo żywa i wyrównana. Dziewczyny z Koszalina robił wszystko aby gospodarzą nie udało się odskoczyć na kilka bramek. Druga odsłona meczu to popis podopiecznych Jerzego Cieplińskiego. Gdynianki zachwycały swoją grą, natomiast goście grali fatalnie. Świetnie w bramce Vistalu spisywała się Patrycja Mikszto, która przez 18 minut nie dała się pokonać rywalką. W tym czasie zespołowi z Gdyni udało się zdobyć kolejne 13 bramek.

VISTAL ŁĄCZPOL: Sadowska, Mikszto - Sulżycka 3, Głowińska, Sabała, Jędrzejczyk, Białek 2, Kobzar 5, Lipska, Szwed 2, Dinis Vartic 3, Duran 5, Koniuszaniec 4, Kulwińska 5.

AZS POLITECHNIKA: Szywierska, Morawiec - Szostakowska, Kobyłecka 2, Olek, Bilenia 1, Dworaczyk 1, Muchocka, Całużyńska 5, Chmiel 3, Szafulska 2, Błaszczyk 1, Leśkiewicz, Tarczyluk.