11.04.2011 08:31 0

Rumia: Orkan zremisował z liderem 0:0

Pomimo że w meczu na szczycie nie brakowało wyśmienitych akcji podbramkowych to niestety żadne gole nie padły. W Bytowie Orkan zremisował z liderem 0:0.

Orkan w meczu 19 kolejki miał rozegrać kolejne decydujące spotkanie. Z resztą w rundzie wiosennej to już tak na prawdę czwarty mecz przyśpieszający tętno u widzów. Lider z Bytowa mimo iż w tym roku zaliczył dwa obiecujące zwycięstwa to jednak kolejna strata punktów z zespołem Rumi nie zapowiada gorących słów pochwał ze strony fanów.

Pomimo, że pierwsza groźna akcja- z 4 minuty należała do Błażeja Adamusa, który wypuścił piłkę do Michała Smarzyńskiego to jednak dalsza część meczu przebiegała w zupełnie innym rytmie. Już pod zdecydowane dyktando bytowskiej drużyny. To właśnie gospodarze sobotniego meczu przez pierwsze 45 minut nie schodzili z połowy Orkana. Minuta po minucie i Bytowianie wypracowywali sobie coraz to lepsze akcje w okolicach bramki strzeżonej przez Kamila Biecke. Tak jak często atakowali napastnicy Waldemara Walkusza tak także gromkie brawa należą się bramkarzowi z Rumi, który masowo „wyciągał” strzały stu-procentowe.

Dopiero w 30 minucie po raz drugi tak naprawdę Rumia poważnie zamieszała w polu karnym gospodarzy. Wtedy to Roland Kazubowski wyszedł na sytuację sam na sam ale dogonił go jeden z obrońców i wybił piłkę. Z tej akcji strzał na bramkę Bytowian wypracował jeszcze Smarzyński, ale tym razem skuteczniejszy okazał się być golkiper.

Druga połowa rozpoczęła się od błyskawicznej kontry gości. Jednakże lepszy od Adamusa okazał się być bramkarz, który w ostatniej chwili strzał wybił nogą. Pięć minut później na pojedynczą akcję zdecydował się Adrian Stępień, który bez problemu ominął jak treningowe pachołki trzech obrońców ale jego strzał ostatecznie wylądował na bocznej siatce bramki Bytovii. W kolejnych akcjach żółte kartki otrzymał Paweł Dirda za nie sportowe zachowanie- 52 min. oraz Stępień za faul- 64 min. Natomiast od 71 minuty Bytovia grała już w „10-tkę” a to za sprawą drugiego napomnienia dla Wojciecha Pięty.

Skład Orkana: Biecke, Dirda, Kowol, Dubicki (85 Krauze), Szweda, Rogalski (90 Żuk), Stępień (87 Bodzak), Smarzyński, Adamus, Kazubowski, Kazimierczak.

W sobotę, 16 kwietnia o godz. 15 Orkan SSA rozegra w Rumi przy Mickiewicza mecz z Pogonią Barlinek. Szerszą zapowiedź przed meczem 20 kolejki opublikujemy w najbliższy czwartek.