16.05.2011 12:45 0

Sopot: Nietrzeźwi za kierownicą, pijani na rowerach

Miniony weekend odsłonił brak wyobraźni i odpowiedzialności użytkowników sopockich dróg. Policjanci od piątku do dnia wczorajszego zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierowców pojazdów. Wszyscy za popełnione przestępstwa i wykroczenia odpowiedzą przed sądem.

Już w sobotę o godzinie 5.00 sopoccy policjanci zatrzymali na ul. Pułaskiego nietrzeźwego kierowcę bmw. 24- letni obywatel Niemiec miał w organizmie 1, 75 promila alkoholu. Kolejnej nocy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 21-letniego obywatela Chin, który kierował swoim audi pod wpływem alkoholu. Na przenośnym urządzeniu do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu mężczyzna osiągnął wynik ponad 1, 2 promila. Tej samej nocy kilkanaście minut po północy na Al. Niepodległości policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego renault. Okazało się, że mężczyzna oprócz tego, że popełnił wykroczenie drogowe przekraczając dozwoloną prędkość, kierował autem po spożyciu alkoholu. Dwie godziny później w ręce policjantów wpadł kolejny amator jazdy „ na podwójnym gazie”. Mieszkaniec Gdańska kierujący suzuki po spożyciu alkoholu został zatrzymany na ul. Bitwy pod Płowcami.

Feralnie zakończyła sobotę mieszkanka Sopotu, która jechała po spożyciu alkoholu swoim jednośladem ścieżką rowerową przy Al. Wojska Polskiego. Kobieta nagle zjechała z prawej krawędzi drogi na jej lewą krawędź, w wyniku czego straciła równowagę i zderzyła się z inna cyklistką. Nietrzeźwa rowerzystka z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu trafiła do szpitala. Sopoccy policjanci przypominają, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata prawa jazdy, natomiast nietrzeźwym rowerzystom grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24